Меню

Зустріч заступника Голови Меджлісу Ремзі Ільясова з європейськими експертами з питань меншин

27 Травня 2013
Зустріч заступника Голови Меджлісу Ремзі Ільясова з європейськими експертами з питань меншин

Меджліс кримськотатарського народу 24 травня 2013 року відвідали експерти Європейського центру з проблем меншин (Фленсбург, Німеччина).

У зустрічі брали участь заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, депутат ВР АРК Ремзі Ільясов і Голова Ради Кримської громадської організації «Інститут громадянського суспільства» Рустем Аблятіф, з одного боку, та старший науковий співробітник ЄЦПМ д-р Олександр Осипов і науковий співробітник ЄЦПМ Ганна Василевич, з іншого боку.

На прохання експертів, Р. Ільясов докладно розповів про систему кримськотатарського національного самоврядування, принципи діяльності Меджлісу і Курултаю кримськотатарського народу, сучасної історії кримськотатарського національного руху.

Співрозмовники також детально обговорили сучасну суспільно-політичну ситуацію в Криму і Україні, взаємини представницьких органів кримських татар з кримською та українською владою та становище кримськотатарського народу в світлі останніх подій на півострові.

Європейських експертів цікавили принципи, на яких грунтується етнополітика українського уряду та нормативно-правова база щодо етнічних меншин України.

Ремзі Ільясовим було відзначено, що, на жаль, за роки незалежності України, держава так і виробила цілісної, послідовної політики як щодо кримськотатарського народу, так і на загальнонаціональному рівні. “Зокрема, до цих пір не існує жодного законодавчого акту, який би визначав статус кримськотатарського народу чи статус раніше депортованих осіб”, – зауважив заступник Голови Меджлісу Р. Ільясов.

Експерти Європейського центру з проблем меншин підкреслили, що досвід роботи системи кримськотатарського національного самоврядування унікальний і навряд чи в світі знайдуться приклади подібних кримськотатарській системі самоврядування з таким багатим і цінним досвідом. За їх словами, кримськотатарський досвід буде висвітлено в книзі, яка буде опублікована за підсумками дослідження Європейського центру з проблем меншин і представлений в якості прикладу, зокрема, на Балканах.