Меню

Меджліс працює над пам’ятником жертвам геноциду кримськотатарського народу — Чубаров

24 Квітня 2024
Меджліс працює над пам’ятником жертвам геноциду кримськотатарського народу — Чубаров

Меджліс кримськотатарського народу створив проєкт щодо пам’ятника жертвам геноциду кримських татар. Над ним зараз ведеться робота, обговорюється місце його розміщення.

Про це повідомив глава Меджлісу Рефат Чубаров у коментарі Суспільне Крим. За його словами, в Україні відбулися “дві жахливі вселенського масштабу трагедії” — Голодомор початку 30-х років XX століття та депортація, тобто тотальне вигнання кримськотатарського народу зі своєї батьківщини і майже пів століття, 45 років, насильницького утримання їх у місцях вигнання.

Чубаров зазначив, що Меджлісу хотілося б, аби в українському суспільстві всі усвідомлювали глибину катастрофи, щоб ті, хто побачив цей пам’ятник усвідомили кримськотатарську трагедію як частину української історії, української трагедії, щоб об’єднуватися задля майбутнього України.

“Це дуже важливо, щоб ніколи не було повторення того, що ледве не знищило наші народи. Отже, цей пам’ятник має всіх налаштовувати на те, що такі жахливі злочини проти людяності як Голодомор, як Голокост, як сюргюн — депортації, ніколи не мають повторюватися”, — наголосив глава Меджлісу.

Він додав, що особливо це важливо у контексті 10 років російсько-української війни, яка об’єднала людей у захисті України.

“І щоб нам бути впевненими у гарантованому потужному розвитку в майбутньому, дуже важливо, щоби після перемоги, після завершення цієї війни подальша взаємодія усіх індивідів українського суспільства відбувалося на основі цінностей і подій, які для нас мають особливе значення”, — зауважив Чубаров.