Меню

У новому СІЗО Сімферополя утримуються 86 викрадених українців

22 Квітня 2024
У новому СІЗО Сімферополя утримуються 86 викрадених українців

У Сімферопольському СІЗО №2 окупованого Криму утримують без жодних кримінальних справ щонайменше 86 українців, викрадених на новоокупованих Росією територіях, а саме з Херсонської та Запорізької областей.

Про це повідомила правозахисна організація “Кримський процес” у Telegram.

За їхніми даними, також майже 30 людей, які перебувають у цьому ізоляторі отримали звинувачення, у тому числі у “шпигунстві”. Серед них — активістка з Херсона Ірина Горобцова, яку вже понад два роки незаконно утримують у СІЗО №2.

“Ще щонайменше 27 осіб після тривалого перебування без жодного статусу, як і Ірина Горобцова, отримали звинувачення у шпигунстві, диверсіях, підготовці терористичних актів тощо”, — йдеться у повідомленні.

Що відомо про викрадених українців у СІЗО №2 у Сімферополі:

Як повідомляла у січні 2023 року координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, наприкінці 2022 року у СІЗО №2 Сімферополя утримувались близько 110 людей, яких викрали з Херсонської та Запорізької областей. Попередньо, їх піддавали тортурам, а потім перевезли у спеціально створене СІЗО №2 Сімферополя, яке повністю курується ФСБ. Також в ізоляторі перебувають українці, яких утримують без жодних кримінальних справ, через що до них не пускають адвокатів.

У лютому 2024 року Кримська правозахисна група поінформувала, що наприкінці 2023 року із СІЗО №2 Сімферополя на територію Росії вивезли 60 українців, викрадених, зокрема, з новоокупованих територій.