Меню

Зустріч Голови Меджлісу Мустафи Джемілєва із главою представництва Європейського Союзу в Україні, послом Жозе Мануель Пінту Тейшейрою

10 Лютого 2011
Зустріч Голови Меджлісу Мустафи Джемілєва із главою представництва Європейського Союзу в Україні, послом Жозе Мануель Пінту Тейшейрою

9 лютого 2011 року  в офісі Меджлісу відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського  народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва із Главою Представництва Європейського Союзу в  Україні, послом  Жозе Мануель Пінту Тейшейрою, якого супроводжував керівник проектів місцевого та регіонального розвитку Представництва Енцо Даміані.

У зустрічі також взяли участь Президент Всесвітнього конгресу кримських татар, перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін, керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв.

Як пояснив Глава Представництва ЄС в Україні,  головною метою його візиту в Крим є участь в урочистому відкритті офісу Агентства регіонального розвитку Криму, створеного за підтримки Європейського Союзу.

«Відкриття офісу Агентства регіонального розвитку Криму в Сімферополі стало важливим кроком у виконанні Програми підтримки стійкого регіонального розвитку, реалізованої Європейським Союзом разом з Кабінетом Міністрів України», – відзначив посол Жозе Мануель Пінту Тейшейра й виразив упевненість, що агентство, виконуючи особливу роль у залученні інвесторів, створенні нових робочих місць, підвищенні соціальних стандартів і стимулюванні розвитку Криму в цілому,  «безсумнівно, внесе свій внесок у вирішення багатьох соціальних проблем півострова». При цьому, Глава Представництва ЄС в Україні підкреслив важливість активного залучення в проекти й програми, що будуть реалізовуватися в Криму, також і представників кримських татар.

Мустафа Джемілєв, подякувавши високому гостю за постійну увагу, що приділяється ним особисто та Представництвом Європейського Союзу в Україні до проблем кримськотатарського народу, докладно зупинився на питаннях взаємодії Меджлісу та кримської влади у вирішенні проблем, що накопичились, у першу чергу щодо питань наділення кримських татар земельними ділянками.

«Сподіваюся, що розпочаті нами разом з Головою Ради міністрів АРК Василем Джарти перші кроки у вирішенні проблем, що накопичились, насамперед, у земельній сфері, дадуть позитивні для людей результати і, таким чином, будуть сприяти поверненню довіри між владою й людьми. Ми й надалі налаштовані на постійний діалог, у тому числі з питань, щодо яких поки не вдається знайти рішення взаємоприйнятого формату», – підкреслив Мустафа Джемілєв.

Глава Представництва Європейського Союзу в Україні  Жозе Мануель Пінту Тейшейра відзначив, що він та інші співробітники Представництва ЄС в Україні із задоволенням стежили за останніми повідомленнями із Криму, що свідчать про встановлення діалогу між кримською владою й Меджлісом кримськотатарського народу.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, детально проінформувавши п. Жозе Мануель Пінту Тейшейру про результати робочих візитів, здійснених ним за останні місяці, виразив надію, що діяльність відкритого в Сімферополі Агентства регіонального розвитку Криму буде сприяти також залученню міжнародної допомоги в облаштованості кримських татар, насамперед, у будівництві шкіл і житла.

Паном Тейшейрою також були підняті питання, що обговорювалися на попередніх зустрічах, зокрема, про  ситуацію навколо земельної ділянки по вул. Ялтинській, 22, виділеної для будівництва в Сімферополі Соборної мечеті та про переведення Бахчисарайського Ханського палацу в загальнонаціональний статус із метою включення його до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

При цьому, Глава Представництва ЄС в Україні повідомив, що незабаром в Україні буде реалізовуватися спеціальний проект, спрямований на дослідження культурних об’єктів Криму. Ціль даного проекту, який буде виконуватися незалежними експертами у взаємодії з державними органами охорони пам’ятників культури й історії, полягає у виявленні культурно-історичного потенціалу Криму й виробленню рекомендацій щодо їх відновлення, збереження й використання. Учасники зустрічі відзначили важливість обстеження в рамках зазначеного проекту також усіх пам’ятників історії та культури кримських татар, багато з яких перебувають у вкрай жалюгідному стані.

У ході зустрічі його учасники обговорили також питання, пов’язані з необхідністю проведення Міжнародного форуму щодо відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки й гарантій розвитку в Україні.

На завершення зустрічі його учасники відзначили, що постійне та зацікавлене обговорення положення кримськотатарського народу, а також проблем розвитку Криму в цілому, дозволяють країнам – членам Європейського Союзу сприймати ситуацію в Криму у всій його складності та різноманітності, відповідно спонукають їх разом із кримськими партнерами до пошуку оптимальних шляхів їх вирішення.