Меню

Окупаційний суд оштрафував Лутфіє Зудієву за пости у Фейсбук

19 Квітня 2024
Окупаційний суд оштрафував Лутфіє Зудієву за пости у Фейсбук

17 квітня окупанти завершили розгляд справи про адміністративне правопорушення щодо кримської правозахисниці, журналістки Лутфіє Зудієвої. “Суд” визнав її винною та призначив штраф у розмірі 2000 рублів (837 грн) за зловживання свободою інформації. Як стало відомо “Кримській солідарності”, Зудієву оштрафували за публікацію про судове засідання окупантів стосовно фігурантів “Білогірської групи” справи “Хізб ут-Тахрір”.

Про це повідомила громадська організація 19 квітня.

Обидва тексти були опубліковані Зудієвою у Facebook у січні 2021 року.

Дата першої публікації — 10 січня.

Другий текст Зудієва опублікувала на наступний день, 11 січня.

“Співробітники кримського Центру з протидії екстремізму вирішили, що Зудієва поширила інформацію про організацію, заборонену за рішенням суду та занесену до єдиного федерального списку об’єднань, визнаних у РФ терористичними, без вказівки на заборонний статус цієї організації. Такою, згідно з реєстром заборонених організацій, визнано “Партію ісламського визволення” (“Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі”), але не “Білогірську” групу “Хізб ут-Тахрір” і не судову справу, про які йшлося в публікаціях”, — йдеться в повідомленні “Кримської солідарності”.

Адвокат Назим Шейхмамбетов наголосив, що захист наразі готує апеляційну скаргу. Раніше повідомлялося, що за словами адвоката, окупаційний суд не прийняв до уваги доводи, які надала сторона захисту.