Меню

Відомий український дисидент Леонід Плющ підтримав Міжнародну конференцію радянських правозахисників

16 Травня 2012
Відомий український дисидент Леонід Плющ підтримав Міжнародну конференцію радянських правозахисників

ніціативу голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва про проведення Міжнародної конференції радянських правозахисників підтримав і направив з Франції на адресу учасників траурних заходів в Криму відомий український дисидент Леонід Плющ, а також інші правозахисники, які з незалежних від них обставин не можуть сьогодні бути поруч з нами.

Нижче докладаємо текст листа Леоніда Плюща:

Учасникам траурних мітингів 17-18 травня 2012р в Криму

Дорогі друзі!

Я глибоко зворушений запрошенням Меджлісу і його Голови Мустафи Джемілєва прийняти участь в траурних акціях 17-18 травня, присвячених пам’яті геноциду кримськотатарського народу.

Депортація народів ставить комуністичний радянський режим в один ряд з нацистським. Й невипадково приводом для цього злочину стало звинувачення цілого народу в колаборації з нацистами. Кримські татари каралися Сталіним за один з головних злочинів Сталіна – договори з Гітлером, які саме й розв’язали руки агресору, розв’язали 2 світову війну. Внаслідок цього абсурдне звинувачення народу в зраді Батьківщині привело до позбавлення цього народу своєї дійсної Батьківщини.

Нині, коли кримські татари частково повернулися на свою землю й відновлюють свою автономію в рамках формально демократичної й незалежної України, я хочу нагадати ще один злочин радянського режиму, глибинно пов’язаний з війною й депортаціями. Це Голодомор 32-33 років, геноцид українського селянства. Він не лише забрав мільйони жертв. Він сприяв приходу Гітлера до влади й розв’язав йому руки для усіх подальших його злочинів. Як і для подальших злочинів комуністів. Депортації народів були логічним завершенням Голодомору, яке розкрило етнічну сутність соціальних репресій і класової боротьби…

Ми повинні добиватися, щоб всі форми геноциду були засуджені на світовому рівні, бо замовчування кожного з них робить безкарними інші…

Ось чому ще в 1968 році генерал Григоренко на вечорі, присвяченому Олексію Костєріну, висунув перед кримськими татарами тезу про те, що вони можуть спиратися на міжнародні закони про геноцид й звертатися зі своїми вимогами в Міжнародні організації.

Ще в ті часи розпочалася співпраця наших народів, нехай лише на особистому рівні. Ось чому Айше Сєйтмуратова увійшла в Закордонне Представництво Української Гельсінської Групи.

З вдячністю згадую приїзди представників кримських татар до нас у Київ, зокрема Зампіру Асанову. В ті давні часи кримськотатарський рух був взірцем для усіх нас своєю масовістю, всенародністю, дисципліною, витримкою й мудрістю… Таким взірцем кримські татари залишаються й досі, попри всі численні провокації російських і українських шовіністів, агентурну працю ФСБ та закордонних екстремістів. Не вдалися усі спроби розколоти кримських татар ні в період Брежнєвщини, ні при Горбачові, як і сьогоднішні, коли до російського шовінізму комуністів і “казачков” приєднуються українські провокатори, які під приводом боротьби з татарським екстремізмом й спираючися на перебраний у фсбівських казаков міф про ритуальні вбивства пропонують відмінити Кримську автономію.

Парадокс в тому, що існуюча сьогодні Кримська автономія дійсно хвора. В свій час вона була створена завдяки боротьбі кримськотатарського народу за свою державність, створена виходячи з національних потреб корінного народу Криму. Та у відновленій автономії ігноровані приорітетні права корінної нації й інших автохтонних націй, депортованих з Криму. Тому вимога национально-територіальної автономії є логічним висновком вимоги признання депортації геноцидом.

Шовіністична Московська пропаганда погрожує Кримом, як українською Чечнею. Й звинувачує в цьому кримських татар і українських націоналістів. Однак фактом є те, що саме кримські татари є стабілізуючим началом Криму. Таке саме начало являють українські традиції Григоренка, “Руху” часів перебудови, співпраця кримсько-татарських і українських депутатів-дисидентів у Верховній Раді. Хочу нагадати й про участь кримських татар в загонах УПА, а також в Конференції поневолених народів Східної Європи й Азії, скликаній ОУН-УПА в 43-му році для об’єднання сил спротиву обом тоталітарним режимам.

Тому побажаю нам усім реалістичної практичної співпраці по демократизації України.