Меню

«У будь-якій діяльності необхідні діалог і взаєморозуміння», – керівництво Меджлісу

12 Травня 2012
«У будь-якій діяльності необхідні діалог і взаєморозуміння», – керівництво Меджлісу

11 травня 2012 року в Кримському академічному театрі пройшла зустріч керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з громадськими та політичними організаціями кримських татар. Тема зустрічі – «Про суспільно-політичну ситуацію та основні напрямки діяльності Меджлісу кримськотатарського народу».

На запитання представників і членів кримськотатарських громадських і політичних організацій відповіли Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і його перший заступник Рефат Чубаров.

На жаль, ряд кримськотатарських організацій, що активізували свою діяльність в рамках руху і оголосили його як національний фронт, незалежно від заяв з їхнього боку про необхідність проведення зустрічей з Меджлісом кримськотатарського народу, самі на цій зустрічі були відсутні і не взяли участі.

«До цієї зустрічі готувалися і заздалегідь повідомили всі ЗМІ, – розпочав зустріч Рефат Чубаров. – Зустріч побудуємо за планом питання-відповіді, а також ви можете висловити свої пропозиції щодо даної теми».

Також Рефат Чубаров на початку зустрічі розповів про заходи, які пройдуть до 18 травня, уточнивши, що 13-го числа кримськотатарська молодь, на чолі з кримськотатарськими молодіжними організаціями, як і в попередні роки, здійснить сходження на Чатирдаг, 17-го – в Українському театрі відбудеться вечір-реквієм, після якого, увечері, на центральній площі Ак’месджита молодь проведе традиційну акцію «Запали вогник у своєму серці», а 18-го травня на площі телеканал АТР буде вести пряму трансляцію Всекримського жалобного мітингу з організацією інтерв’ю в учасників траурного мітингу.

У свою чергу, глава Меджлісу Мустафа Джемілєв розповів, що програма заходів, присвячених річниці депортації кримськотатарського народу зі своєї батьківщини 18 травня особливо не буде відрізнятися від минулого року. «Традиційно буде прочитано дуа (молитва), викладено і розглянуто всі актуальні питання, що стосуються кримських татар. Єдине, що приїдуть близько 25 високопоставлених гостей з Америки, Росії, Туреччини, Румунії, Узбекистану та інших країн. На жалобні заходи запрошені понад 20 колишніх радянських політв’язнів, які в боротьбі за права людини і демократизацію радянського суспільства проти комуністичної системи СРСР, захищаючи і права кримських татар, були по кілька разів засуджені і відсиділи в радянських таборах. Це відома радянська правозахисниця пострадянської Росії Людмила Алексєєва, письменник, один із засновників дисидентського руху в СРСР Володимир Буковський, Тетяна Янкелевич – дочка відомого правозахисника, академіка Андрія Сахарова, Андрій Григоренко – син радянського генерала, правозахисника, учасника дисидентського руху, члена Московської Гельсінкської групи Петра Григоренка – та інші», – уточнив М.Джемілєв.

Мустафа Джемілєв зазначив, що подібні зустрічі треба вести як програмний та постійний захід Меджлісу для організації системного спілкування з громадськими кримськотатарськими організаціями та співвітчизниками, які бажають приймати в них участь для обговорення всіх потрібних питань. Також він зазначив, що організації, що ввійшли в так званий КТНФ (Кримськотатарський Народний Фронт) можуть скористатися подібними зустрічами. «Організація «Намус» неодноразово пропонувала Меджлісу зустрітися з представниками КТНФ для обговорення питань, які нібито необхідні, аби прийти до єдиної думки. У цій ситуації представницький орган народу не сприймає самої ідеї посередництва, від кого б вона не виходила, а представники КТНФ для зустрічі можуть скористатися прийомними днями в Меджлісі або призначити зручний для них час і ми готові будемо їх прийняти, але вони повинні прийти в Меджліс. Двері Меджлісу завжди відкриті для переговорів і яких-небудь переваг представницький орган не робить, а веде діалог з усім народом і від імені народу», – зазначив Мустафа Джемілєв.

Рефат Чубаров, продовжуючи обговорення цього питання, додав, що на офіційному сайті представницького органу кримських татар члени Меджлісу до своїх опонентів відносяться шанобливо і ніколи нікого не ображають, в той час коли на інформаційних джерелах і зустрічах ряду кримськотатарських організацій використання образ на адресу Меджлісу і його представників стали звичною справою.

Після вступних слів керівників Меджлісу кримськотатарського народу представники громадських і політичних організацій могли поставити їм численні запитання.

Земельна проблема була питанням, що хвилювало всіх присутніх. Однією з пропозицій було включити заступника Голови Меджлісу Ремзі Ільясова та голови громадської організації «Авдет» Мустафи Маушева до складу земельної комісії при РМ АРК. Крім того, на сьогоднішній день в людей виникла ще одна велика проблема – приватизація ділянок і здача в експлуатацію будинків. Це питання поставив представник Кримськотатарського молодіжного центру, на що керівництво Меджлісу зазначило, що на одному з останніх засідань Меджлісу зазначене питання детально розглядалося, сформована профільна комісія для вироблення пропозицій вирішення проблеми, що виникла.

Таким чином, в ході зустрічі керівництво Меджлісу у формі питання-відповідь відповіли на ряд питань, що цікавили гостей, в тому числі тих , що стосуються виборів до місцевих меджлісів, майбутнього Міжнародного Форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу, долю активіста полян протесту Даніяла Аметова, а також вислухали пропозиції і побажання народу.

Підсумковою пропозицією зустрічі, що тривала більше 2,5 годин, стало рішення про проведення аналогічних бесід-обговорень як мінімум одного разу в квартал.