Меню

«Сьогодні ні в кого немає сумнівів у тому, що головним завданням кримської влади є максимальна дезорієнтація кримських татар з метою їх роз’єднання», – Рефат Чубаров

29 Травня 2013
«Сьогодні ні в кого немає сумнівів у тому, що головним завданням кримської влади є максимальна дезорієнтація кримських татар з метою їх роз’єднання», – Рефат Чубаров

29 травня 2013 року в Сімферополі, в офісі Меджлісу кримськотатарського народу, відбулася зустріч першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова з Другим Секретарем Посольства США в Україні Стівеном Пейджем.

Меджліс кримськотатарського народу на зустрічі представляли керівник Відділу зовнішніх зв’язків Алі Хамзін і керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв.

Рефат Чубаров, відповідаючи на питання про сучасне становище кримськотатарського народу, зазначив системність провокаційних дій кримської влади проти представницького органу кримських татар – Курултаю кримськотатарського народу і сформованих їм органів.

«Сьогодні ні в кого немає сумнівів у тому, що головним завданням кримської влади є максимальна дезорієнтація кримських татар з метою їх роз’єднання», – зазначив Рефат Чубаров.

При цьому, продовжив Рефат Чубаров, «торпедуються будь-які ініціативи, які можуть вплинути на кардинальне поліпшення стану кримськотатарського народу, зокрема ідея про проведення Міжнародного Форуму, підтримана міжнародними організаціями».

Рефат Чубаров розповів про принципи формування нинішньої Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України, які нагадують більше практику «призначенців» радянської епохи і входять у повну суперечність з нормами міжнародного права, зокрема Декларації ООН про права корінних народів.

На думку Рефата Чубарова, ущербний підхід до формування Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України виключив можливість ефективного діалогу влади з кримськотатарським народом. «Сьогодні явно видно, що і сама влада стала усвідомлювати, що ситуація заведена в глухий кут. Ми, як і раніше, готові до відновлення плідного діалогу в інтересах людей і держави, але, як кажуть, м’яч знаходиться на стороні влади … », – підкреслив Рефат Чубаров.

Також були порушені питання, включені до Резолюції Всекримського траурного мітингу 18 травня 2013 року. Рефат Чубаров висловив надію на те, що всі пункти Резолюції, включаючи заклик до Президента України про зміну голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова знайде розуміння у Києві. «Цю позицію слід сприймати як особливий сигнал від імені корінного народу Криму, що на чолі виконавчої влади автономії повинні перебувати люди, які адекватно сприймають кримські проблеми, в тому числі і необхідність залучення професійних кадрів з кримських татар у сферу управління», – сказав Рефат Чубаров.

На зустрічі була обговорена і ситуація, що склалася у зв’язку з останніми висловлюваннями Генерального консула Росії в Сімферополі Андрєєвим. Рефат Чубаров зазначив, що Генконсул РФ Андрєєв допустив на адресу кримських татар образливі твердження.

«Він зробив не тільки образливі за своєю суттю твердження, а й зумисне оформив їх у зневажливу форму. Зрозуміло, ми чекаємо в найближчий місяць його відкликання з Криму. Тим більше, нам відома «особлива» місія Андрєєва у підтримці сепаратистських сил у Криму з числа проросійських організацій», – сказав Р. Чубаров.

Стівен Пейдж подякував за змістовну зустріч і надану інформацію. «Наш посол був на різних зустрічах і брифінгах, які ми проводили в Києві. Він повністю підтримує ідею проведення Міжнародного Форуму. Зрозуміло, що ви, як етнічна група, недостатньо представлені в уряді, в бізнесі і інших сферах, проблеми в яких потрібно вирішити», – зазначив Другий Секретар Посольства США в Україні Стівен Пейдж.

Рефат Чубаров, у свою чергу, заявив, що «проведення Міжнародного Форуму підвищить міжнародний авторитет України, посилить її позиції і широкі можливості її інтеграції в Європейське співтовариство, посилить її розвиток як незалежної держави та повноцінного члена Європейської родини народів».

На думку голови відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін, в ситуації, коли Україна потребує підтримки у вирішенні питань, пов’язаних з депортованим кримськотатарським народом, Меджліс кримськотатарського народу буде розширювати взаємодію з міжнародними організаціями, проводячи відкриту і зрозумілу всім політику, спрямовану на повне відновлення прав кримськотатарського народу в умовах незалежної демократичної Української держави.

Зустріч завершилася взаємним обміном побажань подальшої співпраці та консультацій у сфері прав людини і народів в Україні.