Меню

Процедура оформлення будинків повинна бути спрощена, – Ремзі Ільясов

24 Липня 2013
Процедура оформлення будинків повинна бути спрощена, – Ремзі Ільясов

Депутат кримського парламенту, заступник голови Меджлісу Ремзі Ільясов попросив голову комісії з вирішення земельних проблем при Раді міністрів Криму Георгія Псарьова розглянути механізми спрощення всіх процесів забезпечення депортованих кримських татар земельними ділянками та оформлення вже отриманих земель.

Зокрема, він порекомендував розглянути можливість і доцільність реанімування міжвідомчої робочої групи при Радміні, спустивши її по вертикалі до міських рад та райдержадміністрацій.

На думку Ремзі Ільясова, справедливе землезабезпечення є найгострішою соціальною проблемою на сучасному етапі. «Протягом 2010-2013 рр.. внесено зміни до порядку надання земельної ділянки для будівництва індивідуального житла, а також до інших документів, що не дозволяють відразу ж вести будівництво. Це стало серйозною перепоною в облаштуванні кримських татар», – йдеться у зверненні.

Виникає необхідність узаконення будівель, оформлення земельних ділянок, підключення комунікацій, навіть реєстрації громадян на земельних ділянках вже під побудованими будинками.

Більше того, на виконання всієї цієї процедури йде до двох років, а також до шести тисяч гривень витрат.

Так, наприклад, не можна здати будинок в експлуатацію з наступних причин:

– за відсутності права власності на будівлю (раніше вирішували через суди, показаннями суміжників-сусідів або підтвердженням структурами рад, що займаються питаннями облаштування депортованих громадян);

– незавершеного будівництва через відсутність матеріальних можливостей забудовника, незважаючи на те, що сім’я проживає в цьому будинку;

– частина земельних ділянок, що знаходяться поза межами населеного пункту або ж на території інших рад (масив Хошкельди, де частина ділянок знаходяться на території Трудівської с/р, хоча рішення на ділянки отримані від Сімферопольської Ради;

– відсутність державного акту на земельну ділянку чи іншого документа, що підтверджує право власності на земельну ділянку, або ж документа, що дозволяє вести будівництво індивідуального житла.

Наведу приклад, коли попросту депортований опиняється в замкнутому колі. При оформленні земельної ділянки відділи держкомзему не погоджують технічну документацію до тих пір, поки не будуть надані документи, що підтверджують право власності на об’єкт, розташований на даній ділянці. З іншого боку, отримати право власності на об’єкт (здати будинок в експлуатацію) не представляється можливим, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на ділянку.

Така ситуація змушує людей оббивати пороги всіляких інстанцій. Нездані в експлуатацію будинки, неоформлені земельні ділянки призводять до того, що люди не можуть довести, що це їх приватна власність і, відповідно, не можуть повною мірою скористатися правом приватної власності. Так, служби Кримгазу не підключають такі об’єкти до газопроводу, в таких будинках неможливо отримати реєстрацію, провести водопровід, також виникає багато проблем при оформленні спадкових прав на не введені в експлуатацію домоволодіння.