Меню

Мова – міст дружби між народами

22 Листопада 2012
Мова – міст дружби між народами

Співробітники Бахчисарайського історико-культурного заповідника стали вивчати кримськотатарську мову.
Курси кримськотатарської мови для співробітників організувала адміністрація заповідника.

Ініціатор створення курсів заступник директора заповідника Вадим Мартинюк вважає, що представники різних націй, що працюють в заповіднику, крім вивчення кримськотатарської мови, глибше познайомляться з історією, культурою, мистецтвом і традиціями кримськотатарського народу, необхідними в професійній роботі.

Незважаючи на те, що курси почали функціонувати зовсім недавно, учні на заняттях вже освоїли перші ази мови і намагаються говорити кримськотатарською. Вони сподіваються, що знання другої мови відкриє перед ними нові можливості.

Досвідчений педагог Ельвіра Ібрагімова, яка 22 роки викладала кримськотатарську мову і літературу в школі, веде заняття, використовуючи інтерактивні методи навчання, що вже дало позитивні результати.

Депутат ВР АРК, керівник управління освіти та культури Меджлісу кримськотатарського народу, голова Асоціації «Мааріфчі» Сафуре Каджаметова з метою сприяння роботі курсів і забезпечення слухачів навчальними посібниками відвідала Бахчисарайський історико-культурний заповідник. Вона подарувала Ельвірі ханум та учням навчальні посібники з кримськотатарської мови, трьохмовні і тематичні словники, розроблені та видані Асоціацією «Мааріфчі» спеціально для таких курсів.

Слід зазначити, що Ельвіра Ібрагімова веде заняття, навчаючи учнів кримськотатарської мови, використовуючи при цьому, як кириличний, так і латинський алфавіт одночасно. Побажаємо ж ініціаторам і слухачам курсів успіхів у пізнанні мови, бо цей позитивний початок стане основою формування мовного середовища трьома мовами такого потрібного всім … і прийде той день, коли в стінах Ханського палацу зазвучить кримськотатарська, російська та українська мова. Бо мова, як відомо, є непохитним мостом дружби між народами.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA