Меню

Верховна рада закликала світ визнати геноцид кримськотатарського народу

08 Травня 2024
Верховна рада закликала світ визнати геноцид кримськотатарського народу

Верховна рада України закликала світ визнати геноцидом депортацію кримських татар із Криму в 1944 році. ВРУ вернулась до міжнародного співтовариства у зв’язку з 80-ми роковинами трагічних подій. 

“За” проголосували 317 депутатів.

Так, до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який вшановують 18 травня, Верховна рада у відповідній постанові закликає країни світу:

  • Визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році актом геноциду кримськотатарського народу і долучитися 18 травня до вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
  • Сприяти відновленню суверенітету України над ТОТ, включно з Кримом.
  • Підтримати створення Спеціального міжнародного трибуналу стосовно воєнних злочинів Росії проти України для притягнення винних до відповідальності.
  • Долучатися до заходів у рамках Міжнародної Кримської платформи на урядовому та парламентському рівнях з метою деокупації всіх ТОТ України.
  • Вимагати від Росії як держави-члена ООН та постійного члена Ради Безпеки ООН скасувати обмеження на право кримських татар зберігати свої представницькі інституції, зокрема відновити роботу Меджлісу кримськотатарського народу, згідно рішенню Міжнародного суду ООН.