Меню

Вирок Ірини Данилович лишається без змін

14 Травня 2024
Вирок Ірини Данилович лишається без змін

Окупаційний четвертий касаційний суд загальної юрисдикції залишив чинним вирок кримчанці, громадянській журналістці Ірині Данилович.

Про це Суспільному Крим розповів батько увʼязненої Бронислав Данилович.

Він зазначив, що Ірина не була присутня на засіданні через стан здоровʼя.

“Саме засідання переносилося. Спочатку було призначено на 25 квітня. Згодом перенесли на 14 травня. Ми знали, що воно буде через адвоката. Воно сьогодні відбулося, але представляв інтереси Ірини лише адвокат”, — наголосив він.

За словами батька політувʼязненої, жінка не може голосно ані говорити, ані слухати. Крім того, їй досі не надають медичної допомоги.

“Коли ми надсилаємо їй ліки, вони приходять, розкривають їх і забирають медикаменти. А там, щоб отримати ту саму пігулку або укол, треба стояти в черзі. І не точно, що отримаєш її. Свою ж пігулку”, — підсуває Бронислав Данилович.

Як повідомляє правозахисна ініціатива “Кримський процес” колегія за участю так званого судді Івана Громова не побачила порушень законодавства в тому, що попередні “суди” проігнорували факт утримання журналістки у підвалі без правового статусу та адвокатської допомоги, а також не дали правової оцінки фактам фальсифікації справи щодо допиту свідка.

“Порушення права на захист у зв’язку з відмовою у допиті 15 свідків захисту та огляду речових доказів, колегія касаційної інстанції також не побачила. Ухвалу Верховного суду Криму, яким Ірину Даниловичу засуджено до 6 років і 11 місяців позбавлення волі, залишено без змін”, — йдеться у повідомленні.