Меню

Зустріч у Меджлісі кримськотатарського народу з Послом Іспанії в Україні

09 Травня 2023
Зустріч у Меджлісі кримськотатарського народу з Послом Іспанії в Україні

8 травня 2023 року в Києві відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата ЧУБАРОВА, членів Меджлісу кримськотатарського народу Ескендера БАРІЄВА та Різи ШЕВКІЄВА з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда ХАГУ (Ricardo Lopez-Aranda Jagu) і консулом Посольства Іспанії в Україні Хосе Лосано ГАЙЯРДО (Jose Lozano Gallardo).

У ході зустрічі, яка тривала значно довше запланованого часу, співрозмовники обговорили широке коло питань, що стосуються як ситуації з правами людини та становища корінного кримськотатарського народу в окупованому  р.ф.  Криму, так і завдань, які вирішуватимуться в ході деокупації та реінтеграції Кримського півострова.

Рефат ЧУБАРОВ, Ескендер БАРІЄВ та Різа ШЕВКІЄВ докладно та всебічно виклали позицію Меджлісу кримськотатарського народу у питаннях відновлення управління звільненим Кримом відповідно до законодавства України, збереження майнових та інших законних прав мешканців Криму, відповідальності осіб, які вчинили протиправні дії, видворення іноземців та осіб без громадянства, які незаконно поселилися в Криму в період його окупації росією  тощо.

При цьому значний час співрозмовники відвели питанню щодо правового статусу Криму в післявоєнній Україні.

Як відомо, Меджліс кримськотатарського народу послідовно відстоює єдину позицію кримськотатарського народу, яка полягає в тому, що Кримський півострів  є невід’ємною  складовою  частиною України, а утворені на його території Автономна Республіка Крим та місто Севастополь підлягають трансформації в національно-територіальну автономію, що здійснюватиме повноваження, визначені Конституцією України.

Члени Меджлісу кримськотатарського народу висловили впевненість, що успішний досвід Іспанії, як і інших держав-членів Європейського Союзу, на території яких є автономії, створені з метою зберегти самобутні народи та їх унікальні культури та мови, допоможе частини українських політиків подолати негативні стереотипи про роль і місце автономій у складі унітарної держави.

На завершення зустрічі сторони домовилися про продовження взаємодії та регулярний обмін інформацією в рамках дружніх відносин між Україною та Іспанією.

Прес-служба Меджлісу кримськотатарського народу