Меню

Верховна Рада внесла зміни до закону про адміністративний устрій Криму

25 Серпня 2023
Верховна Рада внесла зміни до закону про адміністративний устрій Криму

23 серпня Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим». Про це пишуть Крим.Реалії.

Метою законодавчого акту є створення правових передумов для відновлення та забезпечення стабільного функціонування органів державної влади України в Криму після десятирічної окупації та повноцінної інтеграції півострова до системи публічного управління держави-агресора.

Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності, згідно з документом, необхідно визначити адміністративні центри та затвердити території територіальних громад АР Крим. Протягом трьох місяців уряд має реорганізувати та створити районні державні адміністрації Криму з урахуванням Постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів».

Кабміну доручається внести на розгляд парламенту проект постанови про внесення змін до ухвали ВР «Про утворення та ліквідацію районів» з урахуванням територій територіальних громад Криму, а також внести на розгляд Верховної Ради законопроект про особливості відновлення публічної влади в Автономній Республіці Крим та Севастополі.

Також закон передбачає, що перейменування окремих населених пунктів та районів АРК, затверджене Постановою парламенту №1352-VIII від 12 травня 2016 року, здійснюється невідкладно, а не після деокупації.