Меню

В окупованому Криму знищено катер «Івановець»

01 Лютого 2024
В окупованому Криму знищено катер «Івановець»

За результатами операції спецпідрозділу “Group 13” ГУР МО України у ніч на 1 лютого в окупованому Криму знищено великий ракетний катер “Івановєц” Чорноморського флоту Росії, який перебував на рейді озера Донузлав на заході півострова. Про це повідомило Суспільне Крим.

UPD: Військово-Морські Сили ЗСУ на своєму Telegram-каналі зазначили, що даний ракетний катер 41 бригади ракетних катерів ніс бойове чергування, охороняючи пункт базування у Новоозерному.

“Це досить суттєва втрата, враховуючи наявність всього трьох таких катерів проєкту 1241.1 у складі Чорноморського флоту РФ і озброєння, серед якого протикорабельні ракети типу “Москіт” з дальністю до 130 км”, — йдеться у повідомленні.

У ВМС додали, що наслідки скорочення російського корабельного складу є суттєвими, з огляду на штатну кількість особового складу в 40 моряків.

“Ця операція — чергове нагадування російським загарбникам, що безкарно перебувати на території раніше окупованих об’єктів у Криму є шкідливим для їхнього здоров’я”, — наголошено у повідомленні.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України на своєму каналі у Telegram.

“Внаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, не сумісних із подальшим рухом — “Івановєц” дав крен на корму і затонув. Вартість втраченого державою-агресором корабля становить орієнтовно $60-70 мільйонів доларів”, — йдеться у повідомленні.

За попередніми даними, російська пошуково-рятувальна операція на Донузлаві була безуспішною.

“Івановєц” — великий ракетний катер проєкту 12411 “Молнія”, призначений для знищення бойових надводних кораблів противника, десантних і транспортних засобів і суден у морі, пунктах базування, морських угруповань та їхнього прикриття, а також для прикриття своїх кораблів і суден від надводних і повітряних загроз.