Меню

В Криму твердо заявляють про необхідність євроінтеграції України

01 Червня 2011
В Криму твердо заявляють про необхідність євроінтеграції України

1 червня 2011 в Сімферополі, у Кримській універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка, пройшов круглий стіл на тему: «Україна і ЄС: від партнерства до асоціації». Організаторами круглого столу виступили Кримська республіканська громадська організація «Інститут громадянського суспільства» та Міжнародний фонд «Відродження». Меджліс кримськотатарського народу на цьому заході представив керівник відділу зовнішніх зв’язків Алі Хамзін, делегат Курултаю кримськотатарського народу, керівник Міжнародної громадської організації «Бізім Кирим» Абдураман Егіз. Також у заході взяв участь голова правозахисної організації «Арк’адаш» Айдер Ісмаїлов.

На круглому столі були порушені важливі теми, які хвилюють сьогодні українське суспільство,та пов’язані з євроінтеграцією України: «Що дав Україні «європейський вибір» за 20 років незалежності?», «Які досягнення Європейської політики сусідства з 2005 року?», «Що нам дадуть “асоціація” та “зона вільної торгівлі” з ЄС і що ми можемо зробити для “побудови Європи в Україні”?», «Що таке «європейські цінності» і як можна поєднати європейську інтеграцію і дружні відносини з Росією? »

Модератором круглого столу виступив керівник громадської організації «Інститут громадянського суспільства» Рустем Аблятіф, який спільно з представником Міжнародного фонду «Відродження», директором Європейської програми Іриною Солоненко привітали учасників і гостей.

Далі слово було надано відомим експертам з євроінтеграції Сюзан Стюарт, досліднику фонду “Політика і наука” з Німеччини Гржегоржу Громадському, незалежному експерту з Польщі Олександру Сушко, науковому співробітникові Інституту євроатлантичного співробітництва, українському політологу, есеїсту Миколі Рябчуку, відомому українському журналісту Володимиру Притулі, головному редактору ТРК «Чорноморка» Наталі Андронакі, почесному консулу Литовської Республіки в Сімферополі Сергію Петриченко, голові Кримської організації Української Народної Партії Олегу Фомушкіну, програмному менеджеру представництва ПР ООН в Криму Куртмоллі Абдулганієву, представнику Всеукраїнського культурно-інформаційного центру Шевкету Халілову та іншим.

Учасники відзначили важливість проведення таких громадських обговорень з питань євроінтеграції в Україні, які хоч і протягом багатьох років, але поступово формують в українському суспільстві позитивне ставлення до цього важливого процесу. Було особливо підкреслено, що Україна органічно є частиною Європейського дому, і позитивний результат цього важливого процесу, в першу чергу, залежить від розуміння і ставлення українського суспільства до процесу євроінтеграції України, позиції влади, починаючи з місцевої, регіональної і центральної в Києві. Було особливо наголошено, що цей процес також неабиякою мірою залежить від позиції та прагнення кожного громадянина України жити за правилами основних принципів демократії, жити у відкритому суспільстві і правовій державі.

У ході активного діалогу співрозмовники наголосили, що в такому особливому регіоні України як Крим, за 20 років незалежності держави, процес євроінтеграції має вже відчутний позитивний свій результат і тенденції до явного прогресу. В цілому, експерти не виключили, що до кінця року між Україною і ЄС будуть реалізовані сміливі плани щодо підписання Угоди про асоціацію, яка буде означати початок якісно нового періоду у відносинах між Україною та ЄС. Також було відзначено, що Європейська Комісія найближчим часом запропонує своє бачення оновлення європейської політики сусідства, в рамках якої Україна та ЄС співпрацюють з 2005 року.

У своїму виступі керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін зазначив, що демократичні цінності і принципи ненасильства національного руху кримськотатарського народу за повернення в Крим після депортації народу в 1944 році завжди виступали гарантом розв’язання національного питання кримських татар і користуються широкою підтримкою демократичної громадськості світу. «Меджліс кримськотатарського народу з моменту встановлення незалежності України завжди активно виступав за розвиток в суспільстві демократичних принципів та інтеграцію до Європи, які є єдиними гарантами її незалежності та територіальної цілісності» – зазначив А. Хамзін.

На завершення роботи круглого столу, учасники висловили подяку його організаторам і запропонували проводити подібні заходи системно, залучаючи до роботи різні громадські організації.