Меню

У Нью-Йорку відкрили мечеть та Кримськотатарський культурний центр

21 Вересня 2023
У Нью-Йорку відкрили мечеть та Кримськотатарський культурний центр

У Нью-Йорку (США) відбулася церемонія відкриття Кримськотатарського товариства, яке складається з мечеті та культурного центру. 

Про це повідомило турецьке інформаційне агентство Kırım Haber Ajansı.

Колишня глава Американської асоціації кримських татар та голова наглядової ради Асоціації Хуріє Алтан заявила, що будівля для кримськотатарського товариства була куплена у 1971 році.

«Це була дуже стара будівля швейної фабрики. Тоді члени нашого товариства відремонтували її власноруч. Будівля має три поверхи. Тут був створений конференц-зал, потім класи для студентів (недільної школи), а незабаром і мечеть. Ми всі знесли стару та встановили нову електропроводку. Зміцнили фундамент будівлі. Ми скрупульозно продовжували будівництво протягом двох років у рамках дозволів, одержаних від муніципалітету міста», – сказала вона.

Мечеть при Кримському товаристві розрахована на 250 людей. Там знаходиться житло для імама та кімната для похоронного обмивання покійника. 

У будівлі товариства відбуватимуться різноманітні зустрічі, конференції, іфтари, нікях тощо. Там також є велика кухня та ресторан, танцювальний зал, імпровізований музей.