Меню

Посольство США в Україні залишається активним прихильником необхідності проведення Міжнародного форуму з проблем кримськотатарського народу

29 Травня 2012
Посольство США в Україні залишається активним прихильником необхідності проведення Міжнародного форуму з проблем кримськотатарського народу

У ході зустрічі глави Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва з другим секретарем Посольства США в Україні Стівеном Пейджем, що пройшла 29 травня 2013 року в Бахчисараї, сторони обговорили актуальні питання підготовки проведення Міжнародного Форуму, а також поточну ситуацію в Автономній Республіці Крим та Україні.

Зокрема, глава Меджлісу Мустафа Джемілєв докладно розповів американському дипломату про масові заходи, що пройшли в травні поточного року в Криму. При цьому, особливу увагу глава Меджлісу приділив активним спробам республіканської влади максимально обмежити можливості Меджлісу кримськотатарського народу в проведенні як національного свята «Хидирлез», так і Всекримського траурного мітингу, приуроченого до 69-ї річниці з дня депортації кримських татар з Криму.

«Партія влади взяла курс на активне очищення органів влади від представників кримськотатарської національності, всіляко торпедується підготовка до проведення Міжнародного форуму, – заявив М. Джемілєв. – Більше того, влада поставила завдання максимально дезорієнтувати кримських татар і показати, що сьогодні у неї немає конфлікту з нашим народом, а є конфлікт з Меджлісом».

Глава Меджлісу на прохання другого секретаря Посольства США в Україні також прокоментував скандальні заяви генконсула РФ Андрєєва на адресу кримськотатарського народу, зазначивши, що консул висловився подібним чином “не від великого розуму”.

Обговорюючи перспективи прийняття законодавчих актів та низки документів, що забезпечують захист прав кримських татар, М.Джемілєв зауважив, що на сьогоднішній день в уряді України питання про пролонгацію Бішкекської угоди знаходить загальну підтримку.

Крім того, на зустрічі була позитивно оцінена недавня публікація в пресі посла США в Україні Джона Теффта про необхідність впровадження нового рівня відповідальності за розробку надр. Так, на думку Посла Д. Теффта, приєднання України до глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей допомогло б забезпечити громадський контроль над розподілом державних доходів від нафтогазового сектора, а також ефективніше допомагати громадянам країн, багатих природними ресурсами, отримувати від цих ресурсів реальну користь. Глава Меджлісу, у свою чергу, також висловив надію, що Україна підтримає ці зміни і введе у себе практику прозорості видобутку природних ресурсів, зокрема в Криму на благо всіх жителів півострова.