Меню

Десятьом кримським татарам продовжили тримання під вартою

03 Травня 2024
Десятьом кримським татарам продовжили тримання під вартою

Російські окупаційні суди залишили під вартою фігурантів першої Джанкойської та шостої Бахчисарайської групи справи “Хізб ут-Тахрір”.

Про це повідомила громадське об’єднання “Кримська солідарність”.

Перша Джанкойська група “Хізб ут-Тахрір”

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив термін утримання під вартою активісту Енверу Крошу, цивільному журналісту Вілену Темер’янову, Рінату Алієву та Едему Бекірову до 29 серпня цього року, про що повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Він зазначив, що Сеітяга Аббозов буде далі перебувати під домашнім арештом, а також додав, що російський суд проігнорував докази захисту і оголосив у засіданні перерву.

Російські силовики з ФСБ затримали активістів у березні 2024 року в окупованому Бахчисараї та Джанкойському районі, після незаконних обшуків.

Затримані були активістами, які відвідували судові засідання, допомагали сім’ям кримських політв’язнів. Усіх їх звинуватили у причетності до справи “Хізб ут-Тахрір”.

Шоста Бахчисарайська група “Хузб ут-Тахрір”

Окупаційний Київський районний суд Сімферополя продовжив “запобіжний захід” кримськотатарським активістам із “шостої Бахчисарайської групи”: Мемету Люманову, Азізу Азізову, Рустему Османову і Мустафі Абдураманову. Вони залишаться в СІЗО до 2 серпня.

Адвокат Азіза Азізова, Олексій Ладін, прокоментував рішення так званого суду. Він зазначив, що окупаційні судді вкотре підтримали “слідство”, а його підзахисному призначили психіатричну експертизу.

Відомо, що під “домашнім арештом” залишиться Ремзі Куртнезіров. Попри стан здоров’я колишнього імама, окупаційний “суд” не дозволив йому навіть виходити з будинку.

На кримськотатарських активістів з окупованого Джанкою справу російські силовики завели у серпні 2022 року. У якості “доказу провини” вони взяли архівний аудіозапис їх розмови у мечеті про намаз.