Меню

Офіс Меджлісу відвідав голова управління Уряду Туреччини зі зв’язків з тюркськими організаціями світу Кемаль Юртнач

17 Травня 2011
Офіс Меджлісу відвідав голова управління Уряду Туреччини зі зв’язків з тюркськими організаціями світу Кемаль Юртнач

17 травня 2011 в офісі Меджлісу відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва з турецькою делегацією, яку очолив Голова Департаменту у справах тюрків зарубіжжя при уряді Турецької Республіки Кемаль Юртнач.

До складу делегації увійшли радник державного міністра Туреччини Хакан Ергюн, заступник голови Департаменту у справах тюрків зарубіжжя при Раді міністрів Турецької Республіки Мехмет Кьосе, експерт Департаменту у справах тюрків зарубіжжя при Раді міністрів Турецької Республіки Мемет Килич, помічник експерта Департаменту у справах тюрків зарубіжжя при Раді міністрів Турецької Республіки Еліз Озь, Голова Турецького управління співробітництва та розвитку (TIKA) Абдуллах Кавакли, експерт Турецького управління співробітництва та розвитку (TIKA) Явуз Чорук, експерт Турецького управління співробітництва та розвитку (TIKA) Айшегюль Хамишог’лу.

На зустрічі був присутній керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін.

У ході бесіди сторони обговорили широке коло питань, що стосуються сучасного становища кримськотатарського народу, проблем повернення та облаштування кримських татар, стану розвитку національної освіти рідною мовою. Окремо торкнулись питань надання допомоги Урядом Туреччини кримськотатарському народу. Як відомо, зазначені домовленості були досягнуті в період візиту Прем’єр-міністра Туреччини Реджеп Тайіп Ердогана в Україну в січні цього року і його зустрічі з головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим.

Учасники зустрічі із задоволенням відзначили той факт, що нинішнє керівництво України готове прийняти допомогу Туреччини в питаннях надання сприяння у поверненні та облаштуванні кримських татар. Але при цьому було підкреслено про необхідність вивчення і усунення всіх питань і проблем, які виникають в Україні, та які, на жаль, поки що не дають змоги повноцінно реалізувати турецькою стороною такого важливого і необхідного проекту для депортованого кримськотатарського народу.