Меню

Найважче завдання – пояснити людині, що не слід очікувати справедливості від цієї влади – лист Джеляла

20 Вересня 2022
Найважче завдання – пояснити людині, що не слід очікувати справедливості від цієї влади – лист Джеляла

“Зберігання вибухівки” та “участь у збройних формуваннях” – найпопулярніші статті переслідування громадян України в окупованому Криму. Про це написав у своєму листі з ув’язнення перший заступник голови Меджлісу, політв’язень Наріман Джелял. Листа опублікував у Фейсбук адвокат Микола Полозов.

Політв’язень розповів історії людей, з якими познайомився у в’язниці, а також повідомив, що ФСБ не припиняє поповнювати ряди так званих «терористів», остання група яких після обшуків в Джанкої адаптується в СІЗО. Джелял зауважив, що слухати їхні історії важко.

– Скільки несправедливості, жорстокості та беззаконня. Ніякої чи дуже слабка та навіть безглузда доказова база. Але трійця – слідство, прокуратура, суд – продовжують відправляти людей на довгі роки у неволю. Коли одиниці, як, наприклад, колишній сусід по камері Максим, отримують умовний строк (ні за що), то це виглядає якимось дивом, – написав Джелял.

І зізнався, що важко спостерігати за психологічним станом людини, яка через абсолютну та жорстоку несправедливість потрапила у неволю. Не всі, навіть більшість не розуміли таку загрозу і не готувалися до неї. Навіть обізнаним людям цей досвід дається непросто. Тому намагається підтримати їх, якщо є можливість та випадок познайомитись та поспілкуватися, передав Джелял.

– Найважче завдання – пояснити людині, що не слід очікувати хоча б мінімального жесту справедливості від цієї влади. Її тут проста нема. Навіть за звичайними кримінальними статтями. Що вже говорити про політичні переслідування. Але не можна і нищити надію, – написав політв’язень.