Меню

Молоді вчені Європи та Криму зустрілися з головою Меджлісу М. Джемілєвим

10 Вересня 2011
Молоді вчені Європи та Криму зустрілися з головою Меджлісу М. Джемілєвим

З 5 по 10 вересня 2011 року в Сімферополі проходила Міжнародна літня школа «Демократія та ідентичність в пострадянській Україні: кримський контекст». Учасниками школи стали викладачі, аспіранти та студенти німецьких, австрійських, шведських, фінських і кримських вузів.

У рамках заходів учасники школи провели численні зустрічі з різними суспільно-політичними організаціями Криму, поспілкувалися з кримськими політологами, істориками та експертами, а також відвідали історичні пам’ятки Криму.

Програмою перебування представників Міжнародної школи також була передбачена зустріч молодих вчених з головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим. В офісі Меджлісу, 9 вересня 2011 року, в теплій і дружній атмосфері відбувся обмін думками учасників школи з відомим правозахисником М. Джемілєвим з найбільш актуальних суспільно-політичних і культурно-етнічних питань з життя України і Криму.

Як розповіла кандидат політичних наук, викладач ТНУ ім. Вернадського Ельміра Муратова, головними організаторами Міжнародної школи виступили Таврійський університет ім. В.І. Вернадського, Берлінський університет ім. Гумбольдта, а також Німецька служба академічних обмінів (DAAD). «Наш семінар присвячений знайомству з процесом формування ідентичності Криму, охоплені різні етнічні групи, – продовжила Муратова. Учасники школи мали змогу зустрітися з різними організаціями Криму, в тому числі і з представниками Меджлісу, але для молодих вчених і студентів висока честь поспілкуватися з відомим правозахисником і дисидентом, головою Меджлісу М. Джемілєвим і почути його думку про події в Україні та в цілому в світі. До того ж, у період багатьох наукових конференцій і зустрічей, неодноразово згадувалося ім’я М. Джемілєва в контексті становлення та розвитку демократії на пострадянському просторі ».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В свою чергу, вітаючи гостей в офісі Меджлісу, Мустафа Джемілєв зазначив, що кримські татари зацікавлені в популяризації своїх питань на світовому майданчику, особливо коли такий інтерес проявляють молоді і перспективні люди. «Крим дійсно є одним з найбільш чутливих регіонів Чорномор’я, розвиток подій в якому, як правило, відображається в декількох країнах», – сказав М. Джемілєв.

Аспірантка факультету соціологічних наук Берлінського університету ім. Гумбольдта Юля Ернер, яка працює над темою: «Роль еліт у нагнітанні соціально-політичних конфліктів в Україні», звертаючись до лідера Меджлісу, сказала, що багато в чому учасникам школи допомогли сформувати власну думку про побут, життя і цінності двох основних груп населення Криму, слов’янської та кримськотатарської, екскурсії по багатьом містам півострова.

В ході грунтовного діалогу співрозмовники обговорили з головою Меджлісу, народним депутатом України М. Джемілєвим різні питання, серед них, процес євроінтеграції України та ставлення до даного кроку представників основних етнічних груп держави, присутність кримськотатарського народу в органах державної та республіканської влади, а також наскільки наявні конфліктні ситуації, будь-то явні або латентні, впливають на євроатлантичні тенденції української держави.

Жодне питання не залишилося без уваги М. Джемілєва, на які він дав вичерпні та об’єктивні відповіді, підкресливши, що кримські татари є найбільш послідовними прихильниками євроатлантичної інтеграції України.