Меню

Мітингувальники в Іслям-Тереку зажадали прийняття негайних заходів щодо арешту всього тиражу книги «Просили пам’ятати»

12 Серпня 2013
Мітингувальники в Іслям-Тереку зажадали прийняття негайних заходів щодо арешту всього тиражу книги «Просили пам’ятати»

У Кіровському /Іслям-Тереку12 серпня 2013 року завершився всекримський Мітинг проти скандальної «Книги Пам’яті Східного Криму «Просили пам’ятати» з вимогою позбавити автора скандального видання Володимира Ширшова звання почесного жителя Кіровського району і відправити у відставку главу Кіровської райдержадміністрації Олега Гордєєва. Про це повідомляє ІА QHA.

У мітингу, що проходив біля будівлі Кіровської райдержадміністрації, взяли участь близько тисячі осіб, які прибули з усіх регіонів Криму, а також перший заступник голови Меджлісу, голова депутатської фракції «Курултай-Рух» у ВР АРК Рефат Чубаров, голова Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв, глава Іслям -Терекського регіонального меджлісу Екрем Абдульватов.

Мітингувальники ухвалили Резолюцію, вимагаючи відставки глави Кіровської районної державної адміністрації Олега Гордєєва, а також прийняття негайних заходів щодо арешту всього тиражу книги «Просили пам’ятати» і направити відповідні позови до суду щодо її знищення, а також позбавити автора видання звання «Почесний житель Кіровського району».

«Я вважаю керівників Кіровського району дуже нерозумними людьми, оскільки вони прийняли рішення про виділення 15,5 тис грн з держбюджету на видання цієї книги, а також зверталися до глав сільських рад з проханням про сприяння при її написанні та наданні фінансової допомоги, при цьому не подивилися змісту книги і навіть не здогадалися залучити рецензента, який би дав об’єктивну оцінку цій книзі», – заявив на мітингу перший заступник голови Меджлісу Р. Чубаров.

Також в ході мітингу стало відомо, що проти учасника Ширшова відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 161 КК («розпалювання міжнаціональної ворожнечі»).

Нагадаємо, в Кіровському / Іслям-Терекському районі Криму на бюджетні гроші видана книга, що виправдує депортацію кримськотатарського народу і містить ксенофобські висловлювання, спрямовані на розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті «Книга Пам’яті Східного Криму «Просили пам’ятати», авторами та упорядниками якого вказані Володимир і Марія Ширшови.

На думку авторів, ця книга повинна була набути статусу підручника та поширюватися в школах і бібліотеках Кіровського району.


Резолюція

учасників мітингу протесту проти участі органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Кіровського району Автономної Республіки Крим та їх посадових осіб у фінансуванні та розповсюдженні видання, що містить завідомо брехливі і образливі твердження щодо кримськотатарського народу

25 липня 2013 року, о 13-30 в актовому залі Кіровської райдержадміністрації мала відбутися презентація 1 тому видання «Книга Пам’яті Східного Криму «Просили пам’ятати», авторами та упорядниками якого виступили Володимир і Марія Ширшови, а автором передмови – глава Кіровської райдержадміністрації Олег Гордєєв .

У майбутній презентації, що була анонсована на офіційному сайті Кіровського району, планувалася участь голови Кіровської райдержадміністрації Гордєєва Олега та голови Кіровської районної ради Іванова Михайла.

Лише за день до оголошеної презентації один примірник зазначеної книги став доступний представникам Іслям-Терекського регіонального меджлісу і Меджлісу кримськотатарського народу. Зазначене видання, що включає в себе також окремий розділ «Кримськотатарське питання», явило собою тенденційну добірку опублікованих щодо кримських татар матеріалів часів СРСР, перемішану власними брехливими твердженнями і вигадками авторів, покликаними виправдати злочинну депортацію кримськотатарського народу, здійснену комуністичним режимом СРСР 18 травня 1944 року.

Крім цього, авторами книги, всупереч широко відомим і перевіреним фактам, допущено цинічне знущання над пам’яттю легендарної розвідниці Аліме Абеннанової, що прийняла мученицьку смерть від рук гестапівців, але зберегла вірність військовій клятві і не видавала своїх бойових соратників. По закінченні 69 років після загибелі Аліме Абденнанової новоявлені історики Ширшови вирішили вбити саму пам’ять про героїню, приписавши їй зраду і перехід на бік ворога.

Лише публічне обурення кримськотатарської громадськості запобігло презентації книги. Однак, його автори, відповівши відмовою на пропозицію Кіровської райдержадміністрації та представників громадськості щодо спільного розгляду шляхів виходу із ситуації, продовжують поширювати потік брехні та інсинуацій в різних формах, у тому числі і на різних «круглих столах». Такі дії Ширшових не можуть не оцінюватися нами як свідоме розпалювання ними ненависті до кримських татар.

Слід особливо відзначити, що підготовка і видання тиражем у 1200 примірників книги «Просили пам’ятати», що містить матеріали, які виправдовують здійснений 18 травня 1944 року злочин проти людяності, стали можливими внаслідок фінансової підтримки бюджету Кіровського району – 15 500 гривень, а також бюджетів низки сільських рад району, котрі виділили ще кілька тисяч гривень. При цьому, депутати Кіровської районної ради та керівники профільних відділів Кіровської райдержадміністрації не спромоглися затвердити ні план видання, ні склад авторів, проігнорували необхідність отримання наукової рецензії на рукопис видання.

Таким чином, дії авторів книги, зміст якої спрямовано на розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті, а також посадових осіб, які використовували державні кошти на її тиражування та розповсюдження, підпадають під юрисдикцію статті 161 КК України.

Ми також виходимо з того, що головною метою скоєних Ширшовими та посадовими особами органів місцевого самоврядування Кіровського району дій, є внесення у відносинах між людьми різних національностей взаємної недовіри, відчуження, підозрілості і, в кінцевому підсумку, стійкої ворожнечі.

Ми, учасники мітингу протесту проти участі органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Кіровського району Автономної Республіки Крим та їх посадових осіб у фінансуванні та розповсюдженні видання, що містить завідомо брехливі і образливі твердження щодо кримськотатарського народу, вимагаємо від органів влади та правоохоронних органів:

1. У найкоротші терміни провести розслідування всіх обставин, скоєних авторами книги Ширшовими та посадовими особами Кіровської районної ради і Кіровської райдержадміністрації дій, що підпадають під ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст.161 КК України.

2. Вжити негайних заходів щодо арешту всього тиражу книги «Просили пам’ятати» і направити відповідні позив до суду щодо її знищення.

3. Звільнити від займаної посади голови Кіровської районної державної адміністрації Гордєєва Олега Костянтиновича.

4. Вжити передбачених законом заходів щодо відшкодування винними грошових витрат, здійснених з Кіровського районного бюджету та бюджетів сільських та селищних рад.

5. Доручити депутатам Кіровської районної ради, обраним за виборчими списками партії «Народний Рух України» ініціювати позбавлення статусу почесний житель Кіровського району Ширшова Володимира Федоровича.

Прийнято учасниками мітингу

с.м.т. Кіровське,

12 серпня 2013 року