Меню

Меджліс відправив гуманітарну допомогу постраждалим від землетрусів у Туреччині (ФОТО)

10 Березня 2023
Меджліс відправив гуманітарну допомогу постраждалим від землетрусів у Туреччині (ФОТО)

Більше сотні теплих ковдр, подушок, розкладачок, а також спальних мішків, одягу та продуктів харчування волонтери Координаційного центру Меджлісу з гуманітарних питань разом з БФ ASTEM Foundation зібрали для постраждалих громадян Туреччини. 

Нагадаємо, 6 лютого на південному сході Туреччини та на території Сирії сталася серія потужних землетрусів, під час яких загинуло близько 45 тисяч людей.

Тоді Меджліс кримськотатарського народу виступив з ініціативою проведення всеукраїнської акції «Добрий сусід – найближча родина» з надання гуманітарної допомоги для Туреччини.

– Дуже багато людей в кризовому стані. Весь світ, загалом 105 держав та міжнародні організації долучились до допомоги Туреччині. І звичайно Україна як сусід та ми, кримські татари, як братський народ, зробили все можливе для того, щоб допомогти. Звісно, ми зібрали не так багато, але як то кажуть крапля за краплею – вийде озеро. Півмісяця назад ми зустрічались у Стамбулі. Зібрали гроші та придбали там гуманітарну допомогу. Тоді прийшло багато державних діячів, які подякували за підтримку у важкі часи. Тобто в такі складні часи ми намагались простягнути свою руку. Цю гуманітарну допомогу збирали не тільки кримські татари, а й українці, азербайджанці та інші народи. Загалом було зібрано 65 тисяч доларів, – розповів лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Логістикою наданої допомоги займеться посольство Туреччини. Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької республіки в Україні Ягмур Ахмед Гюльдере подякував українцям, кримським татарам та усім небайдужим за те, що з перших днів трагедії долучилися до збору коштів, гуманітарки та навіть рятувальної техніки. Так, команда порятунку ДСНС відправила 2 літаки та 17 транспортних засобів і 90 співробітників.

– Ми висловлюємо свою вдячність Україні та українському народу. Ви не покинули в тяжкі часи. Особливо нас порадувало те, що наш братський кримськотатарський народ долучився і допоміг нам, зігрів у такі холодні часи. Ще до землетрусу ми багато співпрацювали та продовжуємо й надалі співпрацювати з кримськими татарами. Коли ми відкрили рахунок для збору коштів, співачка Джамала допомогла зібрати нам більше 60 тисяч доларів. Наш біль сильний. Проте разом з нашими друзями ми вилікуємо наші рани, – поділився посол Туреччини.

Раніше Координаційний центр Меджлісу з гуманітарних питань вже відправляв через транспортні компанії сотні кілограмів допомоги. Наразі очікується, що цей вантаж попередньо останній, який буде відправлено до Туреччини за допомогою посольства, і активна фаза акції «Добрий сусід – найближча родина» завершується, але сама кампанія продовжиться.

Ми тоді собі ще не уявляли катастрофічні масштаби землетрусу. В Україні, яка у стані війни з росією вже десятий рік, ми не могли б розраховувати на дуже суттєву допомогу, але тут питання не в обсязі, а в тому, щоб українське суспільство зреагувало на біду, яка сталася в сусіда. Дуже багато різних сторін тоді відгукнулося: і державні органи, і навчальні заклади, і приватний бізнес. Я думаю, що на цьому ми кампанію в такому активному варіанті завершуємо, але наше оголошення розміщено у соцмережах, тож якщо будуть бажаючі разом з нами ще далі працювати в цьому напрямку – рахунки відомі, наші люди продовжують працювати, Координаційний центр Меджлісу проводить цю роботу по наданню допомоги, – розповів Рефат Чубаров.