Меню

Меджліс кримськотатарського народу приймає дипломатів Чеської Республіки

02 Квітня 2013
Меджліс кримськотатарського народу приймає дипломатів Чеської Республіки

Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні пан Іван Почух, який перебуває з робочою поїздкою в Криму, відвідав 2 квітня 2013 року Меджліс кримськотатарського народу.

Високого гостя і Любоша Весели, третього секретаря політичного відділу Посольства Чехії в Україні, який супроводжує його, приймали перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник Голови Меджлісу Ремзі Ільясов і керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін.

У ході грунтовної бесіди учасники зустрічі обмінялися думками щодо суспільно-політичної ситуації в Автономній Республіці Крим та становища кримськотатарського народу.

Рефат Чубаров, особливо зупинившись на особливостях у взаєминах між кримською владою та органами національного самоврядування кримських татар – Меджлісом кримськотатарського народу і місцевими меджлісами, охарактеризував їх як «надзвичайно напруженими».

У числі причин такої різкої зміни ставлення влади до представницького органу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав небажання центральної влади України кардинально і системно розв’язувати проблеми, пов’язані з відновленням прав кримськотатарського народу.

«Замість відкритого і чесного діалогу з корінним народом Криму, замість зацікавленої і плідної співпраці з міжнародними інституціями з метою якнайшвидшого облаштування кримських татар, що повернулися, влада не знайшла кращого застосування своїм зусиллям, як спробувати внести дезорієнтацію і розкол у кримськотатарську спільноту. Таке відчуття, що не тільки нас, кримських татар, а й все українське суспільство намагаються повернути до умов радянського часу, коли принцип «розділяй і володарюй» був головним у політиці влади по відношенню до свого народу», – зауважив Рефат Чубаров.

Ремзі Ільясов і Алі Хамзін продовжили бесіду, акцентувавши увагу гостей на кадрові чистки в органах виконавчої та представницької влади Криму з політичних мотивів. У цьому зв’язку, пана Посла особливо зацікавили останні зміни у складі Президії Верховної Ради Криму.

Учасники зустрічі детально обговорили також ситуацію навколо проведення Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

При цьому, було зазначено, що ініціатива Меджлісу щодо проведення Міжнародного форуму, підтримана кримськотатарським народом, знайшла найширшу підтримку повноважних представників країн – членів ЄС, Канади, США, Туреччини, а також міжнародних організацій – ООН, ЄС, Ради Європи, ОБСЄ. Справа лише за офіційною згодою України, очікувана протягом року всіма потенційними учасниками Міжнародного форуму.

У контексті теми щодо Міжнародного форуму, учасники зустрічі обмінялися низкою пропозицій, реалізація яких повинна буде сприяти його проведенню.