Меню

Корінні народи України мають отримати гарантії щодо свого збереження та розвитку – Чубаров

25 Травня 2023
Корінні народи України мають отримати гарантії щодо свого збереження та розвитку – Чубаров

Корінні народи України – кримські татари, караїми, кримчаки – після деокупації Криму мають отримати політичні, правові та економічні гарантії щодо свого збереження і розвитку.
Про це Чубаров сказав під час конференції в Європарламенті на тему «Кримські татари після лютого 2022 року», передає Укрінформ.

– Дуже важливо, щоб на етапі останніх приготувань України до вступу до Європейського Союзу, у сім’ю вільних та волелюбних народів, українські політика та суспільство усвідомлювали універсальність цінностей та принципів демократії, на основі яких маємо розвивати незалежну демократичну Українську державу. В якій і корінні народи мають нарешті отримати не декларативні, а реальні політичні, правові та економічні гарантії щодо свого збереження і розвитку. Нагадаю, що три корінні народи – кримські татари, караїми, кримчаки – сформувалися на території Криму, – сказав Чубаров.

Він зауважив, що єдина позиція кримськотатарського народу полягає в тому, що утворена на території півострова Автономна республіка Крим та м. Севастополь підлягають трансформації в національно-територіальну автономію, яка залишатиметься невід’ємною частиною України і стосовно якої здійснюватимуться повноваження, визначені Конституцією України.

За словами Чубарова, після завершення російсько-української війни та відновлення територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів міжнародне співтовариство зобов’язане затвердити комплекс політичних, правових заходів, які би виключали навіть гіпотетичну можливість реваншу з боку Москви.

– Серед цих заходів обов’язково має бути залучення до суду та покарання всіх російських військових та цивільних посадовців, пропагандистів, інших злочинців у складі російських збройних сил та російських окупаційних адміністрацій, винних у скоєнні насильства, жорстокості та вбивств на території України, – зазначив голова Меджлісу.