Меню

Ірині Данілович відмовили в апеляційній скарзі на продовження арешту

04 Серпня 2022
Ірині Данілович відмовили в апеляційній скарзі на продовження арешту

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму відмовив адвокатам кримської громадянської журналістки Ірини Данілович у задоволенні апеляційної скарги на рішення суду попередньої інстанції про продовження її арешту до 6 вересня. Про це повідомляє правозахисна ініціатива «Кримський процес».

«Засідання було оголошено у закритому режимі, сама Ірина Данілович брала участь у засіданні дистанційно через відеоконференцзв’язок. Суддя Юрій Латинін розглянув апеляційну скаргу захисту та відмовив у її задоволенні. Ірина Данілович залишиться під вартою щонайменше до 5 вересня», – сказано у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт кримській медсестрі та блогеру Ірині Данілович до 6 вересня.

Пізніше Данілович у письмовому зверненні повідомила про «агресивні та протиправні дії» щодо себе з боку співробітників ФСБ Росії.

11 травня офіційно підтвердилася інформація про те, що Ірину Данілович, місцеперебування якої було невідоме з 29 квітня, тримають у СІЗО Сімферополя.

Данілович підозрюють у незаконних діях із вибуховими речовинами або вибуховими пристроями (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу Росії). Її заарештували 7 травня із залученням державного адвоката, попри те, що її адвокат Айдер Азаматов вісім днів шукав її, у тому числі в управлінні ФСБ та адвокатській палаті.

Нагадаємо, громадянська журналістка Ірина Данілович перестала виходити на зв’язок зранку 29 квітня в Коктебелі. У той же час у будинку, де вона жила, без її участі співробітники ФСБ Росії провели обшук. За підсумками обшуку, у батьків Данілович було вилучено всі телефони, і кілька днів вони не могли нікого повідомити про те, що сталося.

5 травня стало відомо, що на камерах спостереження однієї із заправок є відеозапис моменту викрадення. За словами батька Данілович, на відео видно, що жінка в одязі, як у його дочки, стоїть на зупинці в очікуванні автобуса. Туди під’їжджає чорна машина і з неї виходять кілька людей. Незважаючи на опір журналістки, ці люди силоміць заштовхнули її в машину та поїхали. Відеозапис батькові на заправці видати відмовилися, повідомивши, що можуть передати лише російським правоохоронцям.

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данілович.

Громадські організації України вимагали звільнення громадянської активістки Ірини Данілович.

Ірина Данілович працювала медсестрою та вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників і проблемам охорони здоров’я на анексованому півострові.