Меню

КримSOS: Ірина Данілович продовжує зазнавати катувань з боку ФСБ

28 Липня 2022
КримSOS: Ірина Данілович продовжує зазнавати катувань з боку ФСБ


Громадянська журналістика Ірина Данілович продовжує зазнавати катувань та  психологічного тиску з боку ФСБ. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

Під час конвоювання Ірині завдали тілесних ушкоджень, що може розглядатись як катування у розумінні ст. 3 Європейської конвенції про права людини, – сказав аналітик.

З анонімних джерел до КримSOS надійшов лист Ірини Данілович, де вона розповіла про побиття та агресію з боку співробітників ФСБ.

– Ірина Данілович написала у листі,  що співробітники ФСБ у присутності свідків відверто заявили, що підкинули їй вибухівку. Тобто на основі підкинутого доказу її звинуватили у кримінальному правопорушенні та незаконно позбавили волі всупереч ст. 5 Європейської конвенції про права людини. Це додаткові аргументи, що Ірина Данілович є політв’язнем, –  додав Євгеній Ярошенко.

«Я, Данилович І.В., хочу заявити про те, що агресивні та протиправні дії з боку співробітників ФСБ м. Сімферополя щодо мене не припиняються досі! Так, 5 липня 2022 р. під час етапування мене до Київського районного суду м. Сімферополя, конвоєм ФСБ мені було завдано тяжких ушкоджень.

21 липня 2022 р., при етапуванні мене та ще п’ятьох людей з Управління ФСБ у СІЗО м. Сімферополя, конвоїр ФСБ, при п’ятьох свідках з особливою формою агресії висловився про те, що оперативні співробітники ФСБ підкинули мені мало вибухівки, і відкрито заявив, що якби був серед них – підкинув би більше і не забув би підкинути ще кілограм наркотиків», – йдеться у листі Ірини Данілович.

З 29 квітня громадську журналістку Ірину Данілович утримують російські силовики. Її викрали на дорозі з Коктебеля до Феодосії. Рідні певний час не знали про долю Ірини. 7 травня у так званому Київському районному суді м. Сімферополя їй обрали запобіжний захід – тримання під вартою два місяці. Справа Ірини Данілович має всі елементи насильницького зникнення. 

Раніше українські активісти направили колективне звернення до міжнародних організацій та урядів держав з проханням вимагати від рф звільнення Ірини Данілович та інших викрадених осіб на окупованих територіях України

Фото: КримSOS