Меню

ФСБ заперечує катування Асана та Азіза Ахтемових

03 Серпня 2022
ФСБ заперечує катування Асана та Азіза Ахтемових

Фото: crimean-solidarity.org

В окупованому Криму допитали співробітників УФСБ Криму Сергія Бушуєва та Валерія Шерстюкова, які проводили заходи у «справі Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових» після затримання. Співробітники спецслужб зазначили, що «не чинили тиску на підсудних», передає Кримська солідарність.

Дружина першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла Левіза зазначила, що російські слідчі, як і попередні співробітники ФСБ, заявили, що жодного фізичного та морального впливу на підсудних не було, всі слідчі дії з ними проводилися добровільно. Як висловився один із них, підсудні «активно та жваво відповідали на питання правоохоронців».

Ув’язнені у відповідь виступили із запереченням, вказуючи, що до них застосовували моральні та фізичні тортури, а свідчення вони давали, побоюючись за своє життя. Крім того, Наріман Джелял безуспішно заявив клопотання про відведення колегії суддів через те, що вони, на його думку, порушили порядок допиту свідків. Підсудний навів приклад, коли під час допиту понятого Єжикова, один із суддів поставив йому навідне запитання.

Нагадаємо, раніше Верховному суді Криму завершився допит Азіза Ахтемова. Політвʼязень заявив, що написав явку з повинною через тортури та тиск з боку російських силовіків

Першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла та кримськотатарських активістів Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова російські силовики затримали після обшуків у вересні минулого року. Їх звинуватили у скоєнні диверсії на газопроводі у селищі Перевальне 23 серпня 2021 року. Пізніше у мережі зʼявилося відео, на якому затримані буцімто визнають свою провину. Однак згодом Асан Ахтемов та Азіз Ахтемов заявляють адвокатам про тортури та катування, якими російські силовики вибивали з них фальшиві свідчення.