Меню

Фігурант «справи Нарімана Джеляла» заявив про тиск з боку силовіків

20 Липня 2022
Фігурант «справи Нарімана Джеляла» заявив про тиск з боку силовіків

У Верховному суді Криму завершився допит Азіза Ахтемова. Політвʼязень заявив, що написав явку з повинною через тортури та тиск з боку російських силовіків. Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Сафіє Шабанову. 

За клопотанням прокурора було оголошено низку документів та протоколів слідчих дій, у яких брав участь Азіз Ахтемов. Він прокоментував записи звинувачення, позначивши, що під час надання свідчень та написання двох явок з повинною до нього застосовувалися недозволені методи дізнання та слідства. Підписати їх він був змушений під страхом за своє життя, обмовивши як себе, так і Асана Ахтемова та Нарімана Джелялова.

Меджліс пов’язує затримання та арешти кримськотатарських активістів із помстою російської влади за проведення саміту «Кримської платформи», що відбувся 23 серпня 2021 року.

Ті статті, за якими звинувачуються Наріман Джелял, Азіз та Асан Ахтемови, передбачають позбавлення волі до 20 років. І зрозуміло, що окупанти не стримуватимуть себе при ухваленні рішення. Зрозуміло, що ця справа сфабрикована, незаконна і ніщо інша як терор. Проте я переконаний, що всі, хто сьогодні отримує такі величезні терміни, не будуть весь цей термін перебувати у місцях позбавлення волі. Крим буде звільнено набагато раніше, ніж цього хотіли б у Кремлі, – розповів у інтервʼю Крим.Реалії голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Нагадаємо, першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла та кримськотатарських активістів Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова російські силовики затримали після обшуків у вересні минулого року. Їх звинуватили у скоєнні диверсії на газопроводі у селищі Перевальне 23 серпня 2021 року. Пізніше у мережі зʼявилося відео, на якому затримані буцімто визнають свою провину. Однак згодом Асан Ахтемов та Азіз Ахтемов заявляють адвокатам про тортури та катування, якими російські силовики вибивали з них фальшиві свідчення.

Фото: crimean-solidarity.org