Меню

Цікавість до України підвищується – Барієв про підсумки Кримської платформи

26 Жовтня 2023
Цікавість до України підвищується – Барієв про підсумки Кримської платформи

На парламентському саміті Кримської платформи, були присутні представники понад 50 країн. На саміті було ухвалено важливі рішення, і повна деокупація півострова зараз ближча, ніж будь-коли. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

“Перший саміт був тільки минулого року, другий саміт уже відбувся в цьому. Це говорить про позитивну динаміку, тобто ми рухаємося вперед. Крім того, я хотів би звернути увагу, що кількість країн, які беруть участь у парламентському саміті, значно збільшилася, і серед учасників були представники парламентів не тільки демократичних західних країн, мається на увазі Європи та Північної Америки, але й країн Африки, Азії. Це говорить про те, що інтерес до України все ж підвищується”, — зазначив він.

Барієв зауважив, що парламентський саміт дуже важливий тим, що в демократичних країнах парламент ухвалює рішення.

“І коли ми говоримо про підтримку України у військовому плані, коли ми говоримо про підтримку України в гуманітарному плані, в економічному плані, то тут якраз ми повинні звертати увагу на те, що якраз парламенти будуть ухвалювати рішення. Коли йдеться не тільки про питання деокупації, але й про реінтеграцію, тоді ми повинні думати про те, що процеси реінтеграції триватимуть довше, ніж процеси деокупації”, — пояснив член Меджлісу.

Він звернув увагу, що під час саміту Кримської платформи Україна отримала повне розуміння і підтримку від усіх учасників зустрічі.

“Навіть представники африканських країн говорили про те, що, вони, не маючи зброї, стількох ресурсів, як усі європейські країни, закликають європейські країни та країни Америки підтримувати Україну і зброєю, і фінансово”, — доповнив Барієв.

Член Меджлісу вважає, що необхідно інституціоналізувати парламентський рівень Кримської платформи, і про це він заявив під час свого виступу на саміті.

“Було запропоновано ініціювати створення постійного консультативного міжпарламентського органу. Він може називатися по-різному, наприклад, Парламентська асамблея Кримської платформи”, — повідомив він.