Меню

Зустріч Голови РМ АРК Василя Джарти із першим заступником Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим

20 Січня 2011
Зустріч Голови РМ АРК Василя Джарти із першим заступником Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим

20 січня 2011 року в Раді міністрів АРК відбулася зустріч Президента Всесвітнього конгресу кримських татар, першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова з Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим Василем Джарти.

У ході бесіди Василь Джарти та Рефат Чубаров обговорили ряд проблем, що накопичилися у сфері облаштування кримських татар, що повернулися на свою Батьківщину, виклали один одному підходи й пропозиції, реалізація яких, на думку співрозмовників, дозволить в цьому році завершити будівництво  розпочатих соціальних об’єктів, в тому числі будівлю середньої школи в масиві Фонтани, в першу чергу 180-тиквартирного будинку в Сімферополі, а також, крок за кроком,  розв’язати проблему наділення громадян земельними ділянками для будівництва індивідуального житла.

Голова Ради міністрів АРК Василь Джарти, вказавши на дуже малий обсяг коштів, передбачених Державним бюджетом України й Республіканським бюджетом Криму для облаштування репатріантів в цьому році, висловив пропозицію про необхідність обґрунтування перед Міністерством фінансів України виділення деякої частини із запланованої для Криму субвенції в 900,0 млн. гривень на цілі облаштування репатріантів.

Рефат Чубаров, підтримавши пропозицію Голови Ради міністрів Криму, відмітив, що було б логічним і виправданим просити про виділення із субвенції, передбаченої для Криму, на облаштування депортованих громадян  не менше 60,0 млн. гривень, що за обліком уже передбачених Держбюджетом України 23,0 млн. гривень буде відповідати обсягу коштів (87,0 млн. грн), що запитувались Радою міністрів АРК в Кабінеті Міністрів України до затвердження Держбюджету України на 2011 рік.

Торкнувшись земельних питань і пропозицій щодо їх вирішення, викладених ним у листі на ім’я Голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва,  Голова Ради міністрів Криму Василь Джарти акцентував увагу свого співрозмовника на тому, що він виключає застосування силових форм для вирішення земельної проблеми, оскільки певен, що спільними зусиллями можна знайти рішення, що дозволяють, з одного боку, задовольнити людей, що потребують земельних ділянок для будівництва власного житла, а з іншого – забезпечити місту можливість для збалансованого розвитку, в тому числі створюючи умови для потенційних інвесторів.

Рефат Чубаров, викладаючи позицію Меджлісу кримськотатарського народу, також підкреслив важливість наявності у всіх сторін, залучених до земельних проблем, бажання розв’язати їх без конфліктів і протистояння. У зв’язку з цим, продовжив Рефат Чубаров, доцільно, опираючись на результати роботи попередніх Робочих комісій і груп, у тому числі створених Кабінетом Міністрів України й Радою міністрів АРК, перейти до етапу прийняття рішень по кожному масиву й кожній людині, що значиться в списках на одержання земельної ділянки. «Я певен, за умови, якщо ми почнемо виділяти ділянки в масиві (або масивах), де немає особливих проблем, і поступово, крок за кроком, підійдемо до «проблемних» масивів, багато питань будуть зняті, а люди різних національностей, що зайняли землі на цих масивах, відчують турботу й розуміння влади», – завершив Рефат Чубаров.

Голова Ради міністрів Криму Василь Джарти погодився з таким підходом, додавши, що в ході розгляду пропозицій щодо конкретних масивів, зайнятих людьми, влада зможе запропонувати й інші форми, що задовольнять людей, наприклад, комбінування індивідуального й багатоповерхового будівництва.

При цьому, Василь Джарти помітив, що «буквально  із завтрашнього дня» заступники Голови Ради міністрів АРК, що курирують питання облаштування депортованих,  одержать відповідні доручення.

Ще однієї темою, обговореної в ході зустрічі Василя Джарти та Рефата Чубарова, стала ситуація, яка склалася навколо земельної ділянки по вул Ялтинській, 22, раніше виділеної рішенням Сімферопольської міської ради для будівництва Соборної мечеті, але згодом це рішення було скасоване депутатами нового скликання цієї ж ради.

Рефат Чубаров звернув увагу Голови Ради міністрів Криму Василя Джарти на те, що незаконністьостанніх рішеньСімферопольської міської ради, відповідно до яких Духовному управліннюмусульман Криму було відмовлено в будівництвіСоборної мечеті на раніше виділеній самою ж владою землі, підтверджена численнимисудовими рішеннямисудів усіх інстанцій, щоіснують в Україні, однак і Голова Сімферополя, і Сімферопольськаміськарада  відкрито й цинічно ігнорують рішення судів України, щовступили в силу.

Голова Ради міністрів АРК Василь Джартивиразив готовністьоприлюднитисвою позицію щодо місця будівництва Соборноїмечеті в Сімферополі. «Те, що Соборніймечеті в Сімферополібути, ні вкого не повинно викликатисумнівів», – сказав Василь Джарти.

РефатЧубаров, подякувавши Василеві Джартиза його намір, додав, що чиновники, які перешкоджають будівництву Соборної мечеті на раніше виділеніммісці, по вул. Ялтинській, 22 повинні усвідомити, що дане місце у свідомості сотень тисяч мусульман затвердилось як сакральне. Відповідно, такихчиновниківслід застерегти від спроб пропозиціїними інших місць для будівництва Соборної мечеті.

На завершення зустрічі Голова Ради міністрів АРК Василь Джартипідтвердив свою пропозиціюпро зустріч із Головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемілєвимпісля його повернення в Крим зі службового відрядження.