Меню

Зустріч членів Меджлісу з Головою Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейрою

13 Серпня 2011
Зустріч членів Меджлісу з Головою Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейрою

11 серпня 2011 року в Бахчисараї відбулася зустріч Президента Світового конгресу кримських татар, першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова з Главою Представництва Європейського Союзу в Україні, Послом Жозе Мануель Пінту Тейшейрою.

У зустрічі також взяли участь керівник проектів місцевого і регіонального розвитку Представництва ЄС в Україні Енцо Даміані і керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін.

Зустріч була присвячена обговоренню питань, пов’язаних з підготовкою Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

Глава Представництва Європейського Союзу в Україні, Посол Жозе Мануель Пінту Тейшейра зазначив, що ця зустріч з керівництвом Меджлісу обумовлена дорученням Президента Європейського парламенту пана Єжи Бузека у відповідь на лист-звернення, спрямований на його адресу та адресу депутатів Європарламенту Головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, в якому було викладено сучасне становище кримськотатарського народу і аргументована необхідність проведення найближчим часом Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

Висловлюючи позицію Меджлісу кримськотатарського народу з питань, пов’язаних з підготовкою та проведенням Міжнародного форуму, Рефат Чубаров висловив сподівання, що «в необхідності проведення Міжнародного форуму позитивне рішення прийме і вище керівництво України, оскільки очевидно, що подальше затягування як питань соціально-економічного облаштування кримських татар , так і збереження правової невизначеності в питаннях відновлення прав кримськотатарського народу не відповідає декларованим прагненням України про інтеграцію в ЄС ».

В числі інших питань учасники зустрічі обговорили останні події, пов’язані з суспільно-політичною ситуацією в Криму і в Україні. При цьому Рефат Чубаров ознайомив Главу Представництва ЄС в Україні, Посла Жозе Мануель Пінту Тейшейра з останніми рішеннями Меджлісу кримськотатарського народу, в тому числі із заявою з приводу взяття під варту лідера політичної партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

Учасники зустрічі, високо оцінюючи постійні зустрічі і консультації між Меджлісом кримськотатарського народу і Представництвом Європейського Союзу в Україні у вирішенні питань, покликаних сприяти демократичному розвитку суспільства і відновлення прав кримськотатарського народу, висловили побажання в їх подальшому продовженні.