Меню

Зустріч членів Меджлісу кримськотатарського народу з Главою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінські

30 Квітня 2013
Зустріч членів Меджлісу кримськотатарського народу з Главою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінські

30 квітня 2013 року в м. Акмесджіт (Сімферополь) відбулася зустріч першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова з Головою Європейського Союзу в Україні, послом Яном Томбінські, котрий перебував з робочою поїздкою в Криму.

У зустрічі також взяли участь керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін і координатор об’єднаної ініціативи ЄС в АРК і Севастополі Енцо Даміані.

Учасники зустрічі обговорили низку питань, пов’язаних із суспільно-політичною ситуацією в Криму і положенням кримськотатарського народу. При цьому, Рефат Чубаров на прохання посла Яна Томбінські детально поінформував його про зростаючу напругу взаємин між кримською виконавчою владою і вищим представницьким органом кримськотатарського народу – Меджлісом. «Неприйняття кримською владою діалогу з кримськими татарами призводить до абсурдних рішень, – зазначив Рефат Чубаров. Так, розпорядженням Ради міністрів Криму суспільству наказується провести «кущові» заходи з відзначення кримськотатарського національного свята «Хидирлез» зовсім в інші дні, ніж ті, коли кримські татари відзначають це свято протягом століть. А якщо врахувати, що влада в односторонньому порядку визначила такими «святковими» днями 10,11 і 12 травня 2013 року, які у кримських татар асоціюється з трагічними подіями 1944 року, в суспільстві затверджується думка, що виконавча влада Криму спеціально провокує людей, намагаючись образити національну пам’ять і принизити гідність цілого народу».

Основну частину зустрічі його учасники присвятили обговоренню питань взаємодії в підготовці Міжнародного форуму з відновлення прав кримськотатарського народу, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

Представники Меджлісу кримськотатарського народу висловили сподівання, що результати листопадового (2013 року) Вільнюського саміту Україна – ЄС відкриють нові можливості для справедливого вирішення кримськотатарської проблеми.