Меню

Журналісти вимагають відпустити затриманого російськими силовиками Куламета Ібраїмова

28 Липня 2023
Журналісти вимагають відпустити затриманого російськими силовиками Куламета Ібраїмова

Комітет захисту журналістів (CPJ) закликав російську владу відпустити затриманого російськими силовиками під будівлею підконтрольного РФ Верховного суду Криму громадянського журналіста «Кримської солідарності» Куламета Ібраїмова та скасувати штраф для правозахисниці Лутфіє Зудієвої.

«Російська влада в окупованому українському регіоні Крим продовжує переслідувати журналістів, які намагаються пролити світло на тривожну ситуацію з правами людини у цьому районі. Їхні репортажі становлять великий суспільний інтерес, і їм не слід перешкоджати. Влада має негайно звільнити Куламета Ібраїмова, утриматися від оскарження апеляції Лутфіє Зудієвої та надати представникам преси можливість вільно працювати», – сказала координаторка програм КЗЖ у Європі та Центральній Азії Гульноза Саїд.

27 липня чотирьох затриманих російськими силовиками під будівлею підконтрольного РФ Верховного суду Криму кримських активістів оштрафували за «порушення» статті 20.2.2 КоАП РФ (організація масового заходу в громадських місцях), а громадянського журналіста Куламета Ібраїмова заарештували на п’ять діб.