Меню

Заїр Смедляєв: «Я не відмовляюся від своїх слів, які сказав на Дні прапора»

01 Липня 2013
Заїр Смедляєв: «Я не відмовляюся від своїх слів, які сказав на Дні прапора»

1 липня главу Секретаріату Меджлісу кримськотатарського народу Заїра Смедляєва викликали в Головне управління Служби безпеки України в Криму. Приводом стали його слова, сказані в день святкування Дня національного прапора кримських татар про те, що кримськотатарський прапор є державним атрибутом.

Говорячи про причини свого виклику до СБУ Заїр Смедляєв сказав: «Швидше за все, це пов’язано з моїми коментарями про День національного прапора, коли я говорив, що чиновники, які не мають національної самосвідомості, будуть робити все, щоб не святкувати його. Це стосується і питань фінансування» і ще раз підкреслив, що «прапор – це атрибут державності. А ті, хто не хочуть нашої державності, зрозуміло, що такі заходи фінансувати не будуть».

Заїр Смедляєв зауважив, що якщо в його словах знайшли якусь крамолу – то він готовий поговорити про свою точку зору.

«Я вважаю, що це пов’язано з моєю політичною діяльністю. Я часто критикую нинішню владу, прем’єра Криму, деяких чиновників з числа кримських татар, дії яких спрямовані на розкол народу. Звичайно, це комусь не подобається. Є явне політичне замовлення», – сказав глава Секретаріату Меджлісу, а на питання про те, чи відмовиться він від своїх слів – підкреслив, що «від своїх слів не відмовляюся».

Після допиту в СБУ, який тривав близько години, Заїр Смедляєв дав короткий коментар: «Як я і припускав, приводом стали мої висловлювання щодо нашої державності та національного прапора. Мене ознайомили зі статтями Кримінального кодексу – заклик до зміни державного ладу насильницьким способом або захоплення влади.

Я попросив уточнити, де в моїх коментарях міститься заклик до насильства, але ніяких доводів, де міститься заклик до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення влади я не почув, – сказав Смедляєв, – і повторив, що кримськотатарський національний рух завжди дотримувався принципів ненасильства і домагався повернення на Батьківщину в Крим ненасильницьким шляхом, також доб’ємося і державності».

Як повідомив Заїр Смедляєв співробітниками СБУ, йому було виписано офіційне попередження про неприпустимість дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення влади і про кримінальну відповідальність за такі діяння.