Меню

Заява VI З’їзду Кримськотатарської національної партії «Адалет» з приводу висловлювань делегата Курултаю кримськотатарського народу, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим Енвера Абдураїмова

28 Січня 2013
Заява VI З’їзду Кримськотатарської національної партії «Адалет» з приводу висловлювань делегата Курултаю кримськотатарського народу, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим Енвера Абдураїмова

З А Я В А

VI З’їзду Кримськотатарської національної партії «Адалет»

з приводу висловлювань делегата Курултаю кримськотатарського народу,

депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим Енвера Абдураїмова

02 січня 2013 року делегат Курултаю кримськотатарського народу, член фракції «Курултай – Рух» у Верховній Раді Автономної Республіки Крим Енвер Абдураїмов в передачі «Миз-Мизлар» телеканалу ATR заявив, що кримські татари на 50 відсотків винні в Депортації кримськотатарського народу 1944 року, тим самим, фактично виправдавши злочин, вчинений тоталітарним режимом проти власного народу.

На єврейський народ він також поклав 50-ти відсоткову відповідальність за Голокост. Крім того, він розказав про власні захоплення та деякі деталі його повсякденного життя, а також про оцінки на окремі події, що показало його відверту морально-етичну складову.

VI З’їзд Кримськотатарської національної партії «Адалет» вважає неприпустимим, блюзнірським і злочинним будь-які спроби виправдати акти геноциду і злочину проти людства – Депортацію кримськотатарського народу, 46 відсотків якого загинуло від голоду і хвороб тільки в перші два роки заслання.

27 січня світова спільнота проводить жалобні заходи, присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. Голокост в широкому розумінні – це переслідування та масове знищення нацистами представників різних етнічних і соціальних груп – євреїв, кримчаків, циган, безнадійно хворих та інших. Відмінною рисою Голокосту є навмисна спроба повного винищення цілої нації, яка призвела до знищення 60 відсотків євреїв Європи – близько третини єврейського населення світу, від чверті до третини циганського народу, до 10 відсотків поляків, тотальне знищення чорношкірих в Німеччині, тотальне винищення душевнохворих і непрацездатних, жорстокі і антигуманні медичні експерименти на пацієнтах, що часто призводять до смерті.

VI З’їзд Кримськотатарської національної партії «Адалет» рішуче засуджує висловлювання Енвера Абдураїмова і висловлює занепокоєння тим, що останнім часом активізувалася діяльність всілякого роду провокаційних організацій та одіозних особистостей. Кримськотатарська національна партії «Адалет» закликає продовжити вивчення злочинів тоталітарних режимів, розробляти та удосконалювати навчальні посібники, програми, особливо для молодих поколінь, про людську гідність, права та основні свободи людини, плюралізм, демократію та толерантність.

VI З’їзд Кримськотатарської національної партії «Адалет» заявляє, що вчинок Енвера Абдураїмова не сумісний з високим званням делегата Курултаю кримськотатарського народу, цілями і завданнями вищого представницького органу нації, а також високою довірою, наданою йому кримськотатарським народом, які підтримали його кандидатуру в депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

        Прийнято 26 січня 2013 року, м. Сімферополь