Меню

Заява Президії Меджлісу з нагоди 75-річчя Загальної декларації прав людини

10 Грудня 2023
Заява Президії Меджлісу з нагоди 75-річчя Загальної декларації прав людини

Заява

Президії Меджлісу кримськотатарського народу

з нагоди 75-річчя Загальної декларації прав людини

10 грудня 2023 року виповнюється 75 років Загальної декларації прав людини, ухваленої та проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Згідно резолюції ГА ООН від 04 грудня 1950 року цей день – 10 грудня – відзначається щороку як День прав людини.

Наразі Загальна декларація прав людини доступна більш ніж 521 мовою, у тому числі і кримськотатарською мовою.

Епохальний документ, у якому проголошуються невід’ємні права, властиві кожній людині незалежно від її раси, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, а держави-члени ООН зобов’язуються всіляко їх поважати та виконувати, став основою для понад двадцяти головних правозахисних конвенцій у системі прав ООН та низки важливих регіональних конвенцій у сфері прав людини, на підставі яких створено міжнародні суди – реально діючі механізми захисту декларованих прав.

Кримськотатарський національний рух за повернення народу на свою історичну батьківщину та відновлення національно-територіальної автономії, що сформувався в місцях вигнання кримськотатарського народу і в основу якого покладено принцип ненасильства, спираючись на положення Загальної декларації прав людини, домігся повернення кримськотатарського народу на свою землю та налагодження системного діалогу з органами державної влади Української держави з питань відновлення прав корінного народу Криму.

Російська збройна агресія проти України у лютому – березні 2014 року, що призвела до окупації Криму, яка триває майже 10 років, вкинула Крим та його жителів у стан абсолютного безправ’я.

Окупований російською федерацією Крим сьогодні – це насильницькі викрадення та вбивства людей, політично мотивовані переслідування та позбавлення волі, тортури та жорстоке поводження, а також посягання на інші основні свободи і права людини.

В окупованому російськими варварами Криму заборонено Меджліс кримськотатарського народу – вищий представницький орган корінного кримськотатарського народу, щонайменше 186 громадян України позбавлено волі за сфабрикованими і політично вмотивованими справами, з них 124 політв’язня – кримські татари, в тому числі і перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман ДЖЕЛЯЛ , якого позбавлено волі на 17 років.

Російський ворог поставив собі за мету знищити незалежну Українську державу, український і кримськотатарський народи як етноси, що протистояють відновленню російської імперії.

У ситуації,

– коли вся система міжнародного права та міжнародних інститутів, створених після Другої світової війни з метою забезпечення миру на планеті та дотримання невід’ємних прав і свобод людини, зазнає жорсткого випробування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України та інших країн, яка загрожує людству глобальною катастрофою. та знищенням;

– коли всі заходи, вжиті міжнародним співтовариством, щоб переконати російську федерацію дотримуватися міжнародного права і відмовитися від агресії проти інших країн і народів, звільнивши захоплені нею чужі території, виявилися поки ще безуспішними,

– коли громадяни України, які проживають у Криму та незаконно переслідуються за сфабрикованими політично мотивованими звинуваченнями, піддаються тортурам та іншим жорстоким, нелюдським або таким, що принижують гідність, видам поводження та покарання, а також переміщуються на територію держави – окупанта,

– коли щодня в ході повномасштабного вторгнення російських військ на материкову частину України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року і триває 655-ту добу, гинуть десятки і сотні українських військовослужбовців та мирних жителів

Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає парламенти і уряди країн усвідомити реальну загрозу глобальному миру і безпеці людства з боку російської федерації та кардинально посилити надання політичної, дипломатичної, військової, безпекової, фінансової, гуманітарної та іншої допомоги Україні.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу висловлює підтримку та солідарність з усіма співгромадянами, які протистояють російським окупантам в окупованому Криму та інших окупованих територіях України.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу висловлює вдячність Силам оборони України, кожному українському воїну і запевняє у подальших своїх зусиллях, що сприяють спільній перемозі над ненависним російським ворогом.

Слава Україні!

Рефат Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу

10 грудня 2023 року

м. Київ