Меню

Завершився візит Голови Меджлісу Мустафи Джемілєва до Праги, Франкфурта-на-Майні, Керпенуі Кельну

28 Квітня 2013
Завершився візит Голови Меджлісу Мустафи Джемілєва до Праги, Франкфурта-на-Майні, Керпенуі Кельну

З 24 по 26 квітня 2013 року відбувся робочий візит Голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва до Чехії та Німеччини.

24 квітня після прильоту до Праги глава Меджлісу М. Джемілєв був запрошений в Штаб-квартиру Радіо «Свобода», де у нього відбулася зустріч з директором української редакції Михайлом Міхаліско та його заступником Наталією Чурикової. Потім він дав інтерв’ю українській, російській, татаро-башкирській, північно-кавказькій та азербайджанській редакціям.

25 квітня в Міністерстві закордонних справ Чеської Республіки відбулася офіційна зустріч глави Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва з Міністром Карелом Шварценбергом.

У цей же день в Сенаті Парламенту Чехії Голова Меджлісу зустрівся з сенатором, відомим чеським журналістом і правозахисником Яроміром Штетіна. Увечері в Клубі Мандрівників Праги М. Джемілєв спілкувався з представниками громадськості. Цей захід організували редактор журналу «NAVYCHOD» Іванна Скалова і співробітник Центру розвитку демократії і захисту прав людини «Східно-Європейська програма» Алжбета Хмеларова.

26 квітня в Німеччини, у Франкфурті-на-Майні, в першій половині дня відбулася зустріч Голови Меджлісу з генеральним секретарем Федерації тюрків Німеччини Шентюрком Догруелом.

Потім у Керпені (Земля Північний Рейн – Вестфалія) Мустафа Джемілєв зустрівся з відомим діячем мусульманського світу, одним з лідерів мусульман Німеччини, генеральним секретарем Національного Центру Ісламських Співтовариств Огузом Учунчю.

У другій половині дня в Кельні Голова Міллі Меджлісу взяв участь у нараді Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар Західної Європи. На зустрічі були присутні голова Товариства Рафет Каранлик і представник Меджлісу кримськотатарського народу в Німеччині Ахмет Озай.

Увечері кримськотатарська діаспора Німеччини дала вечерю на честь приїзду до Кельну глави Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, на якому також були присутні голови понад 20 великих турецьких і мусульманських громад Німеччини.

У ході вищевказаних візитів, Голову Меджлісу кримськотатарського народу супроводжували керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін, глава Земляцтва кримських татар у Києві Аслан Омер Киримли і делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умеров.