Меню

Засідання Оргкомітету з підготовки та проведення заходів, приурочених до Дня пам’яті жертв депортації з Криму

14 Травня 2013
Засідання Оргкомітету з підготовки та проведення заходів, приурочених до Дня пам’яті жертв депортації з Криму

14 травня 2013 року під головуванням першого заступника Голови Меджлісу Рефата Чубарова відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення меморіальних заходів, присвячених пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (69-я річниця депортації).

У ході засідання були детально обговорені ступінь готовності до меморіальних заходів, доопрацьовані питання, що вимагали уточнення та узгодження.

Рефат Чубаров інформував учасників наради про засідання Оргкомітету з підготовки та проведення траурних заходів, присвячених пам’яті жертв депортацій з Криму, що відбулося в цей же день в Радміні Криму і де взяли участь він і Ремзі Ільясов.

За словами Р. Чубарова, 17 травня 2013 року на вечорі-реквіємі, що організовується Радміном АРК, передбачені державний, республіканський (кримський) і кримськотатарський національний прапори. Виступаючими на вечорі-реквіємі 17 травня 2013 року затверджені заступник Голови Радміну Георгій Псарьов і перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров.

«Рескомінформаціі Криму будуть направлені рекомендації кримським теле-і радіоканалам у частині змісту  передач 17-18 травня, а також щодо звукового оформлення ними «Хвилини скорботи і єдності», що буде оголошена в 12.00 18 травня 2013 року», – повідомив перший заступник Голови Меджлісу.

Члени Оргкомітету, сформованого рішенням Меджлісу кримськотатарського народу від 25 січня 2013 року, заслухали звіти про хід підготовки до проведення 17 травня 2013 року на центральній площі Ак’месджіта щорічної акції-реквієму «Запали вогник у своєму серці».

За словами члена Оргкомітету Е.Баріева, початок акції о 20.00. В рамках плану проведення акції у виконанні кримськотатарських артистів Фемія Мустафаєва, Аксани Аметової та групи «Хаят» прозвучать національні патріотичні твори.

Аналогічні акції 17 травня ввечері пройдуть також у К’арасубазарі, Алушті, Судаку та смт. Чорноморському.

У ході засідання Оргкомітету було вивчено технічне забезпечення траурних караулів біля пам’ятних знаків у сквері залізничого вокзалу і в парку «Салгірка», а також проведення жалобних молебнів у місцях проведення локальних мітингів.

Учасники наради затвердили маршрути руху п’яти колон кримських татар до центральної площі Ак’месджіта 18 травня 2013 року і відповідальних за кожну колону, а також звернули увагу на необхідність забезпечення дотримання громадського порядку в місцях масових заходів та безпеки по шляху проходження учасників Всекримського жалобного мітингу.