Меню

Загальнокримська нарада депутатів – кримських татар Верховної Ради України, Верховної Ради Криму, місцевих рад, сільських, селищних і міських голів.

10 Квітня 2011
Загальнокримська нарада депутатів – кримських татар Верховної Ради України, Верховної Ради Криму, місцевих рад, сільських, селищних і міських голів.

10 квітня 2011 року в Палаці культури профспілок Акъмесджита ( м. Сімферополь) відбулася перша загальнокримська нарада депутатів – кримських татар Верховної Ради України, Верховної Ради Криму, місцевих рад, сільських, селищних і міських голів, скликана Меджлісом кримськотатарського народу та депутатською фракцією «Курултай-Рух» у Верховній Раді Криму.

Привітальним словом відкрив нараду Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв. Він підкреслив важливість проведення таких зустрічей, метою яких є  консолідація депутатів – кримських татар у радах усіх рівнів і встановлення ефективних комунікацій між представниками кримськотатарського народу в різних органах влади для вироблення єдиної стратегії діяльності на благо людей.

У своєму виступі перед депутатами місцевих рад усіх рівнів перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, керівник депутатської фракції «Курултай-Рух» у Верховній Раді АРК Рефат Чубаров основну увагу приділив питанням взаємодії органів національного самоуправління кримськотатарського народу  з депутатами місцевих рад, детально зупинившись на принципах і механізмах спільної роботи.

Заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, член Президії Верховної Ради Криму Ремзі Ільясов більш детально зупинився на особливостях формування системних комунікацій представників кримських татар у різних органах влади, за допомогою яких можливе більш успішне вирішення численних проблем в інтересах співвітчизників і територіальних громад.

Голова Асоціації кримськотатарських працівників освіти «Маарифчі», член Меджлісу, депутат Верховної Ради Криму Сафуре Каджаметова докладно зупинилася на проблемах навчання рідною мовою, запропонувавши на основі детального аналізу становища в ряді районів Криму, конкретні рекомендації з реалізації норм законів України в сфері освіти та положень недавно затвердженої Меджлісом кримськотатарського народу загальнонаціональної програми «Ана тили огърунда куреш» («У боротьбі за рідну мову»).

Заступник Голови Рескомзему АРК Енвер Джемалядінов, який виступив перед депутатами рад різних рівнів, розповів про останні зміни, внесені в законодавство України з питань землі та про повноваження місцевих органів самоуправління в сфері земельних відносин.

Заступник Голови Ради міністрів АРК Азіз Абудуллаєв, проінформувавши депутатів місцевих рад про різні республіканські програми, затверджені в рамках Стратегії розвитку Криму, закликав учасників наради більш активно брати участь у їхній реалізації заради інтересів розвитку своїх територіальних громад, зокрема селищ компактного облаштування кримських татар,.

Далі відбулися виступи депутатів місцевих рад, при цьому кожний учасник наради, що виявив бажання виступити, отримав таку можливість.

Також завдяки встановленим в залі мікрофонам учасники наради змогли задати питання, що хвилювали їх та виборців. Відбувся зацікавлений діалог, у ході якого депутатами місцевих рад були підняті важливі питання, пов’язані з поверненням, облаштуванням та відновленням прав кримськотатарського народу.

На нараді також виступив Координатор програми Міжнародного Республіканського інституту (IRI) в АРК Костянтин Плоский. Він зачитав звернення директора Міжнародного Республіканського Інституту в Україні Кріза Холзена, адресоване учасникам зборів. «Наш Інститутмає довгу історію співробітництва з Меджлісом кримськотатарського народу. Ми спонсорували багато навчальних програм для депутатів місцевих рад.Торік ми відкрилиофіс у м. Сімферополі,і за допомогою АгентстваСША з міжнародногорозвитку (USAID), активізували нашу роботу з депутатами місцевих рад, допомагаючи їм тісніше співробітничати з громадянами, яких вони представляють, та поліпшувати систему управління на місцевомурівні», – говориться в Зверненні. Кріз Холзентакож побажав успішної роботи учасникам Загальнокримської наради та від імені  МРІ виразив надію на співробітництво у майбутньому.

Усього в роботі наради взяли участь 350 депутатів усіх рівнів, а також голови сільських, селищних і міських рад, як обрані за списками Народного Руху України та за рекомендаціями регіональних і місцевих меджлісів, так і депутати-кримські татари, обрані шляхом самовисування або в складі списків інших політичних партій.

Подякувавши кожному учаснику наради, які знайшли час і можливість приїхати в Сімферополь, керівник депутатської фракції «Курултай-Рух» Рефат Чубаров відзначив, що найближчими місяцями такі наради відбудуться в кожному регіоні Криму, що дозволить включитися в колективну роботу кожному обраному депутатові.

Учасники наради за підсумками голосування прийняли Резолюцію загальнокримської наради депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради АРК, місцевих рад, а також сільських, селищних і міських голів