Меню

З початку року 25 кримських політв’язнів етапували до росії

15 Вересня 2023
З початку року 25 кримських політв’язнів етапували до росії

З початку 2023 року щонайменше 25 жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму етапували до місць відбування покарання на території росії, що є воєнним злочином. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Раніше КримSOS ділилась переліком 14 осіб, які були етаповані до російських в’язниць із початку 2023 року. Статном на 13 вересня до списку додались ще 11 імен.

Крім згаданих раніше кримських політв’язнів, у липні 2023 року четверо фігурантів другої Сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» також були незаконно етаповані до в’язниць у різних куточках росії. Владлена Абдулкадирова етапували до в’язниці Липецької області, Тофіка Абдулгазієва — до в’язниці Челябінської області, Іззета Абдуллаєва та Раїма Айвазова — до в’язниці Ульянівської області.

У серпні 2023 року незаконного етапування до російських місць відбування покарання зазнали троє кримських політв’язнів. Ще один фігурант другої Сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Білял Аділов був етапований із СІЗО Новочеркаська до в’язниці в Красноярському краї. Амета Сулеманова, фігуранта третьої Бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір», етапували до в’язниці в місті Владимир із СІЗО Сімферополя.

Громадянську журналістку Ірину Данилович етапували із Сімферопольського СІЗО до виправної колонії в Ставропольському краї.

У вересні 2023 року вже четверо кримських політв’язнів були незаконно етаповані до російських в’язниць. Троє з них — фігуранти другої Сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір», яких утримували в СІЗО Новочеркаська. Акіма Бекірова відправили до в’язниці в Саратовській області, Рустема Сейтхалілова — до в’язниці в Ульяновській області, Асана Янікова — до в’язниці у Владимирській області.

Фігурант Білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Азамат Еюпов був етапований до в’язниці в місті Верхньоуральськ Челябінської області.

Етапування цивільних осіб, у тому числі політв’язнів, з Кримського півострова на територію росії є воєнним злочином. Такими діями окупанти порушують статті 49 і 76 IV Женевської конвенції. Згідно зі статтею 76 IV Женевської конвенції, «обвинувачені в скоєнні злочину повинні перебувати в окупованій країні, а в разі засудження повинні там само відбувати термін покарання».