Меню

Європейська платформа Пам’яті і Совісті зробила перший крок щодо організації Нюренберга-2 над комунізмом

25 Червня 2013
Європейська платформа Пам’яті і Совісті зробила перший крок щодо організації Нюренберга-2 над комунізмом

Інститут з вивчення тоталітарних режимів Чехії реалізував проект Європейської платформи Пам’яті і Совісті, прийнятий на конференції цієї організації в Берліні в листопаді 2012 року.

У світ вийшла книга «Борг пам’яті. Тоталітаризм у Європі», що оповідає про боротьбу з тоталітарним комуністичним режимом на прикладі мужніх борців з 16 європейських країн: Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Німеччина, Австрія, Нідерланди, Чехія, Словаччина, Угорщина, Словенія, Румунія, Болгарія, Молдова , Україна.

До книги увійшли історії доль і самовідданої боротьби 30 відомих в цих країнах особистостей, які відкрито виступали проти комуністичного режиму в ХХ столітті.

Національна боротьба кримськотатарського народу розкрита на прикладі долі відомої правозахисниці та ветерана національного руху Айше Сейтмуратової (стр.272-279).

Нагадаємо, що Меджліс кримськотатарського народу з весни 2012 року є членом Європейської платформи Пам’яті і Совісті.

Міжнародний проект включає в себе книгу «Борг пам’яті. Тоталітаризм у Європі», яка є додатковим посібник для шкіл країн Європейського Союзу та оглядову пересувну виставку, в якій міститься широке статистичне уявлення про найжорстокіші злочини двадцятого сторіччя – фашизм, нацизм і комунізм у 12 країн-членів Європейського Союзу.

Дана виставка спочатку була задумана як «Чорний альбом», до якого увійшли експозиції по кожній країні і численні жертви кривавих режимів. Також виставка, що ілюструє деяких головних осіб, відповідальних за велику частку всіх злочинів, скоєних при зазначених режимах.

Проект завершено на початку червня 2013 року в рамках європейського проекту «Європейська платформа Пам’яті і Совісті» та за підтримки Європейської комісії із фонду «Європа для громадян – «Програма європейська пам’яті». Книга видана англійською, французькою та німецькою мовами.

Просимо Вас пройти за посиланням (http://www.uschovna.cz/en/package/N0949SM8SZURR27N-PVW) і отримати доступ до вказаного каталогу (інформація доступна англійською мовою)

– Totalitarianism in Europe March 2013.pdf (25.5 MB) – виставка,

– Lest_ebook_new2.pdf (10.4 MB) – видання книги «Борг пам’яті. Тоталітаризм у Європі».