Меню

«Я є переконаним прихильником ідеї проведення Форуму під егідою ОБСЄ», – А. Кваснєвський

06 Жовтня 2011
«Я є переконаним прихильником ідеї проведення Форуму під егідою ОБСЄ», – А. Кваснєвський

Як відомо, 5 жовтня 2011 року в конференц-залі київського готелю «HYATT» відбулася зустріч керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з главами дипломатичних місій і міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Учасники зустрічі, поряд з низкою інших актуальних питань, що стосуються сучасного стану кримськотатарського народу, особливо обговорили тему проведення Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

До участі в даній зустрічі був запрошений і Олександр Кваснєвський, Голова Європейської ради з толерантності та примирення, Президент Польщі (1995-2005 р.р.), з яким Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрічався 16 вересня 2011 року в Криму, в дні проведення 8-го форуму Ялтинської європейської стратегії.

Оскільки, з причини раніше запланованих заходів, Александр Кваснєвський не зміг взяти участь у зустрічі в Києві 5 жовтня, то він направив на адресу Голови Меджлісу Мустафи Джемілєва лист, в якому роз’яснив свою позицію з питання проведення Міжнародного форуму.

Нижче, за згодою офісу пана Олександра Кваснєвського, ми публікуємо текст зазначеного листа:


Європейська рада з толерантності та примирення


Шановному
пану Мустафі Джемілєву,
Голові Меджлісу кримськотатарського народу

Шановний пане Голово,

Щиро дякую Вам за запрошення до участі у зустрічі з керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу. Мене надзвичайно тішить довіра, яку Ви надаєте мені і Європейській раді з толерантності та примирення, в якій я маю честь головувати. На жаль, в силу раніше запланованих заходів, я не зможу взяти активну особисту участь у зустрічі в Києві.

Пам’ятаючи нашу недавню зустріч в Криму, дозвольте ще раз запевнити Вас у моїй повній підтримці кримськотатарського народу в його прагненні до повної репатріації на рідній землі Криму.

Як поляк, як член народу, чия бурхлива і нелегка історія багато в чому нагадує долі Ваших співвітчизників, я прекрасно розумію суть справи, за яку ви боретеся – і тим більше моє захоплення Вашою діяльністю і зусиллями всього Меджлісу кримськотатарського народу.

Я переконаний, що влада України має докласти всіх зусиль для повного повернення кримських татар на свою батьківщину, забезпечити їм свободу вибору місця проживання, а також, зрозуміло, відновити втрачені ними права. Я також переконаний, що допомога міжнародного співтовариства в цій ситуації дійсно необхідна.

Від імені Європейської ради з толерантності та примирення (ЕСТП) висловлюю вдячність за ініціативу проведення Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на історичній батьківщині, забезпечення безпеки і гарантій розвитку в Україні.

Разом з тим, на посту голови ЕСТП я буду підтримувати всі зусилля кримських татар, спрямовані на продовження діалогу та пошук конструктивних рішень. Я є переконаним прихильником ідеї проведення форуму під егідою Організації з безпеки і співробітництва в Європі. ОБСЄ, безсумнівно, є підходящою організацією для обговорення цієї складної проблеми на міжнародній арені.

Висловлюю надію на подальшу співпрацю з Меджлісом кримськотатарського народу, і звертаюся до Вас з проханням поінформувати мене про рішення, які будуть прийняті в ході київської зустрічі.

Залишаючись з почуттям глибокої поваги, бажаю Вам успіхів у подальшій діяльності на благо кримськотатарського народу.

Олександр Кваснєвський
Голова ЕСТП,
Президент Республіки Польща (1995-2005)
Варшава, 1 жовтня 2011 года