Меню

Взяли старт вибори делегатів Курултаю кримськотатарського народу

27 Квітня 2013
Взяли старт вибори делегатів Курултаю кримськотатарського народу

У суботу, 27 квітня в Бахчисарайському, Красногвардійському і Чорноморському регіонах відкрилися виборчі дільниці, на яких почалося голосування з виборів делегатів Курултаю кримськотатарського народу VI скликання.

Новий склад Курултаю обирається за новою системою – на основі загального, рівного і прямого права, шляхом таємного голосування.

За розподілом квот можна відзначити, що в Бахчисарайському районі виберуть 17 делегатів, в Чорноморському – 3, а в Красногвардійському – 12.

Голова Центральної виборчої комісії Заїр Смедляєв інформував, що результати будуть оголошені на протязі 10 днів.

«Активність, за даними на 18 годину, в Бахчисарайському регіоні непогана, – сказав член ЦВК, куратор Бахчисарайського регіону Замір Хайбуллаєв. – У сільській місцевості вона становить 62%, по місту трохи менше, зараз наближається до 40%. Що стосується порушень, то на даний момент їх не було зареєстровано. Скарги не приходили ».

Також він зазначив, що на виборчу дільницю № 02/5 у 6 мікрорайоні приїжджали міжнародні спостерігачі разом з Головою ЦВК Заїром Смедляєвим. Члени комісії поінформували спостерігачів про хід голосування по їх ділянці.

Голова 41-ої Ак’мечітської (Чорноморської) окружної виборчої комісії Сервер Еміратлі повідомив, що «вибори проходять спокійно, відзначивши, що найбільша активність виборців припала на ранкові години. На 18:00 вихід виборців склала 60%, але до моменту закриття дільниць ми очікуємо близько 65-70% ».

Айше Халілова, голова Буюк-Онларської 14-ої окружної виборчої комісії розповіла, що порушень на даний момент не зафіксовано. “Активність виборців на 18 годину склала 50% – 2840 чоловік. Я думаю, що до закриття виборчих дільниць відсоток підніметься до 53-55», – повідомила А.Халілова. Вона також додала, що деякі виборчі дільниці 14-го Біюк-Онларського округу відвідали міжнародні спостерігачі, які фіксували процес голосування, спілкувалися з виборцями і членами комісії. Так само на виборах присутні спостерігачі від громадських організацій і кандидатів за мажоритарною системою.

Слід зазначити, що за виборами делегатів Курултаю кримськотатарського народу стежать спостерігачі від Міжнародного Республіканського Інституту, Комітету відкритої демократії (Commitee For Open Demokracy), Центральної виборчої комісії, спостерігачі від кандидатів та громадських організацій «Яшлар шураси» і «Авдет».

Для того щоб проголосувати, виборцю необхідно мати при собі паспорт громадянина України, який засвідчує його особу та реєстрацію проживання на відповідній території.

Нагадаємо, що виборчі дільниці закриються о 20:00.

Завтра, 28 квітня 2013 року, делегатів національного з’їзду кримськотатарського народу 6 скликання обиратимуть в Білогірському, Джанкойському, Советському і Севастопольському районах.