Меню

Викрадений український волонтер розповів про тортури у полоні

03 Листопада 2022
Викрадений український волонтер розповів про тортури у полоні

Викрадений у червні з Мелітополя волонтер Ярослав Жук, якого тримають у СІЗО Сімферополя, розказав про тортури. 

Як написав Ярослав Жук у заяві, текст якої має Кримська правозахисна група, 17 червня він їхав по вул. 50 років Перемоги у Мелітополі. Біля магазину “АТБ” йому перегородив шлях автомобіль BMW, з якого вийшов озброєний чоловік і погрожуючи пістолетом, витяг Жука з машини, став бити, одягнув кайданки та мішок на голову.

– Після цього він та якісь невідомі люди привезли мене до підвального приміщення, де тримали близько тижня. Весь цей тиждень я перебував із мішком на голові, перемотаним скотчем. Приблизно кожні півгодини приходили невідомі і катували мене: били струмом, прикладаючи дроти до ніг, рук, геніталій, мочок вух та сосків. Били тупим предметом по всьому тілу. Підпалювали газовим пальником ступні ніг, при цьому морально знущалися з мене, – пише волонтер.

За словами Ярослава Жука, перші три дні з нього не знімали кайданки, руки були прикуті за спиною. Протягом тижня волонтера не годували, давали лише один ковток води на день. Після регулярного биття по голові чоловік частково втратив слух. Під тортурами його змусили обмовити себе та підписати зізнання у сфабрикованій справі. 

Ярослава Жука  протримали у підвалі з 17 червня до 8 серпня. Після чого насильно перевезли до Криму, до сімферопольського УФСБ.

Волонтера звинуватили у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст.361 Кримінального кодексу Російської Федерації (акт міжнародного тероризму). Санкція статті: від десяти до двадцяти років або довічне позбавлення свободи.