Меню

Візит постійного представника ПР ООН в Україні О. Адама в Меджліс

14 Вересня 2011
Візит постійного представника ПР ООН в Україні О. Адама в Меджліс

14 вересня 2011 року Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв прийняв Координатора системи ООН, Постійного представника Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні пана Олів’є Адама.

У зустрічі, що проходила в офісі Меджлісу, також взяли участь координатор ПРІК ПРООН Аделін Гоне, радник щодо людського розвитку глави представництва ООН в Україні Гаспар Бергман, а також програмний менеджер представництва Програми розвитку ООН в Криму Куртмолла Абдулганієв.

Меджліс кримськотатарського народу на зустрічі також представляли перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров, керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін і керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв.

«Мета нашої зустрічі з керівництвом Меджлісу, – сказав Глава представництва ООН в Україні пан Олів’є Адам, звертаючись до Мустафи Джемілєва, продовжити діалог про подальшу діяльність програми розвитку ООН в Україні і, безумовно, в Криму. Відомо, що ПРООН, реалізує свої програми у Криму з середини 90-х років, в максимальній мірі враховує потреби кримськотатарського народу, що повертається на свою Батьківщину з місць депортації. Звісно, ми й надалі плануємо допомагати кримськотатарській спільноті через різні проекти, спрямовані на розвиток Криму ».

В ході бесіди сторони обмінялися думками з найширшого кола питань – від оцінок ефективності проектів, реалізованих ПРООН в Криму та діяльності Ради з людського виміру до необхідності вжиття додаткових заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для розширення міжнародної допомоги в облаштуванні кримських татар та відновлення їх прав.

Керівництво Меджлісу кримськотатарського народу на прохання Глави ПРООН в Україні детально охарактеризувало суспільно-політичну ситуацію в Автономній Республіці Крим, акцентувавши особливу увагу на невиконання Кабінетом міністрів України своїх мінімальних зобов’язань в поточному році програми облаштування кримських татар. «Вже наближається до кінця черговий рік, а фінансування за програмою повернення та облаштування депортованих громадян так і не почалося. Крім того, з боку держави повністю припинилося фінансування соціальних програм », – сказав Мустафа Джемілєв.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв також звернув увагу Глави ПРООН в Україні пана Олів’є Адама на активізацію останнім часом у Криму провокаційної діяльності так званих «козацьких» організацій. «Одним з прикладів такої діяльності є спроби встановлення в громадських місцях по всьому Криму, особливо на в’їздах і виїздах населених пунктів, так званих «поклонних хрестів». При цьому, нас особливо турбує те, що нинішнє керівництво Ради міністрів Криму потурає таким деструктивним діям «козаків». Такої нерозумної політики в Криму не було навіть в царській Росії, коли православ’я було офіційною релігією », – заявив Мустафа Джемілєв.

Рефат Чубаров, відзначивши важливість розширення соціально-економічних програм, запланованих для реалізації в Криму ПРООН та країнами Європейського Союзу, зупинився на необхідності одночасного вирішення політико-правових питань, пов’язаних з поверненням кримськотатарського народу. «Сьогодні вже для всіх стало очевидним, що без участі міжнародних організацій практично неможливо розраховувати на прорив і в цій сфері», – сказав Рефат Чубаров, детально зупинившись на ході підготовки Міжнародного форуму з відновлення прав кримськотатарського народу, забезпечення його безпеки і гарантій в Україні.

В свою чергу, Глава ПРООН в Україні пан Олів’є Адам висловився на підтримку проведення Міжнародного форуму, який, на його погляд, сприятиме ефективному пошуку рішень, спрямованих на відновлення прав кримськотатарського народу і розвиток Криму в цілому.

При цьому, Глава ПРООН в Україні пан Олів’є Адам підтвердив свою участь в майбутній зустрічі керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з главами дипломатичних представництв та місій міжнародних організацій, що відбудеться в Києві 5 жовтня 2011 року.

На завершення зустрічі керівництво Меджлісу висловило вдячність Главі представництва ООН в Україні п-ну Олів’є Адаму за особливу увагу, яку приділяють міжнародні організації, що входять в систему ООН, питанням відновлення прав кримськотатарського народу, розвитку Криму і благополуччя всіх його жителів.