Меню

Відвідування Мустафою Джемілєвим Штаб-квартири радіо «Свобода» в Празі

28 Квітня 2013
Відвідування Мустафою Джемілєвим Штаб-квартири радіо «Свобода» в Празі

24 квітня 2013 року Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, в перший день перебування в Празі, був запрошений в Штаб-квартиру радіо «Свобода», де у нього відбулася зустріч з директором української редакції Михайлом Міхаліско.

У ході візиту на радіо “Свобода” главу Меджлісу супроводжував керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін.

Під час зустрічі з директором української редакції Радіо «Свобода» сторони обмінялися думками про сучасну складну політичну ситуацію в Україні, яка може негативно вплинути на наданий їй шанс з підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС на Вільнюському саміті в листопаді 2013 року.

Крайнє здивування у співробітників української редакції викликала нинішня провокаційна ситуація в Криму, яку, явно з відома Києва ініціює команда «кримських татар Могильова», нинішнього глави РМ АРК.

Співрозмовники відзначили, що дії нинішнього глави кримського уряду, поспішно реанімувати так звану Раду представників кримськотатарського народу при Президентові України, явно спрямовані для знищення системи Курултай-Меджліс, як вірного союзника незалежності України та інтеграції її в Європейський Союз і Євроатлантичне співтовариство.

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрівся з керівниками різних національних редакцій радіо “Свобода”, а також дав інтерв’ю українській службі (Наталія Чурікова), російській службі (Олександра Вагнер), татаро-башкирській службі «Азатлик радіоси» (Алсу Курмалієва), азербайджанській службі «Азатлик» (Равшан Гамбаров), північно-кавказькій редакції (Аслан Доукаєв).

Практично всі співробітники Радіо «Свобода» висловили жаль, що в Україні, яка має шанс в листопаді цього року офіційно стати на шлях глибокої інтеграції в Європейське співтовариство, відбуваються вкрай негативні події, зокрема, в Криму у відношення мусульман кримських татар. Журналісти радіо “Свобода” переконані, що подібне вибірково-дискримінаційне ставлення до мусульман в українській державі більше нагадують трагічні югославські події минулих років, і його категорично не можна використовувати Україні, як невід’ємної частини загальноєвропейської цивілізації.

Мустафа Джемілєв висловив від імені Меджлісу кримськотатарського народу подяку співробітникам радіо «Свобода» за своєчасне та об’єктивне інформаційне висвітлення становища кримських татар у Криму та доведення її до широкої міжнародної громадськості.