Меню

В Духовному управлінні мусульман Криму відбулася зустріч Голови Меджлісу і Муфтія мусульман Криму з суб’єктами виборчого процесу з виборів делегатів Курултаю 6 скликання

12 Квітня 2013
В Духовному управлінні мусульман Криму відбулася зустріч Голови Меджлісу і Муфтія мусульман Криму з суб’єктами виборчого процесу з виборів делегатів Курултаю 6 скликання

12 квітня 2013 року в Духовному управлінні мусульман Криму відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва і Муфтія мусульман Криму hаджі Еміралі Аблаєва з кримськотатарськими громадськими та політичними організаціями та їх блоками – суб’єктами виборчого процесу з виборів делегатів Курултаю 6 скликання.

На зустрічі були присутні голова Центральної виборчої комісії з виборів делегатів Курултаю Заїр Смедляєв, а також голови і члени наступних кримськотатарських громадських і політичних організацій та їх блоки: Асоціація кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі»; Міжнародна громадська організація «Бізім Кирим»; Громадська організація «Кримськотатарський фонд культури» (Меденієт); Громадська організація «Товариство кримських татар «Інкішаф»; Кримськотатарська національна партія «Адалет»; Громадська організація «Яшлар Шураси»; Громадська організація «Авдет»; Організація кримськотатарського національного руху (ОКНР); Виборчий блок «Міллій Хак’» ; Виборчий блок «К’ардашлик’-Карасу – Кримськотатарський Молодіжний Центр (КМЦ)»; Громадська організація «Кримська федерація національної боротьби «Куреш»; Правозахисна громадська організація «Арк’адаш»; Виборчий блок «Азатлик’» та Громадська організація «Ліга кримськотатарських жінок».

В ході зустрічі були порушені питання: Про хід виборчої кампанії з виборів делегатів національного з’їзду 6 скликання; Про проведення 6 травня 2013 року кримськотатарського національного свята Хидирлєз; Підготовка до Всекримського жалобного мітингу, присвяченого пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, 69-й річниці депортації кримськотатарського народу зі своєї історичної Батьківщини – Криму.

Звертаючись до учасників зустрічі, Муфтій мусульман Криму hаджі Еміралі Аблаєв закликав кожного учасника виборчого процесу з виборів делегатів національного з’їзду кримських татар проявляти максимальні етичні та моральні норми у своєму ставленні один до одного, незважаючи на свої погляди і позиції, з якими кожен суб’єкт виборчої кампанії буде представляти своїх кандидатів у делегати Курултаю. «Ми не маємо права забувати, що від нового складу Курултаю, а потім і обраного Меджлісу кримськотатарського народу залежить становище нашого народу», – підкреслив Муфтій Криму.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв нагадав представникам кримськотатарських громадських і політичних організацій та їх блокам, які вже є суб’єктами виборчого процесу з виборів делегатів Курултаю 6 скликання, що згідно з прийнятим Положенням про вибори делегатів, вибори нового складу національного з’їзду будуть проводитися за новою виборчою системою на основі загального, рівного, прямого виборчого права, шляхом таємного голосування. Більш того, за словами М.Джемілєва, вперше за ходом виборчого процесу спостерігатимуть міжнародні спостерігачі. Наше завдання провести вибори на високому організаційному рівні, в суворій відповідності до «Положення про вибори делегатів Курултаю кримськотатарського народу», з урахуванням світових демократичних принципів і норм.

Обговорюючи організаційно-підготовчу роботу до Всекримського жалобного мітингу, присвяченого 69-й річниці депортації кримськотатарського народу зі своєї історичної Батьківщини – Криму, голова Меджлісу звернувся до учасників засідання, які в рамках передвиборної агітації відвідують численні населені пункти Криму, максимально інформувати співвітчизників про обов’язок кожного кримського татарина проявити єдність і 18 травня бути на центральній площі Ак’месджита. «Зібравшись разом у трагічний для нашого народу день, ми висловимо данину поваги пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а також продемонструємо свою волю і рішучість у відновленні своїх прав», – зазначив М. Джемілєв.

У ході обміну думками про перебіг виборчої кампанії до Курултаю кримськотатарського народу 6 скликання, присутні учасники зустрічі висловили згоду з ініціаторами зустрічі про необхідність прояву взаємоповаги один до одного, при цьому враховувати, що особливістю виборів до національних інститутів влади, в першу чергу, є висока відповідальність перед своїми співвітчизниками і обов’язок в зміцненні Кримськотатарського Національного руху.

В ході обговорення підготовки святкування Хидирлєза, всі учасники наради були єдині в тому, що наш народ має бути разом не тільки в жалобні дні, але і відзначаючи традиційні кримськотатарські свята, і що будь-які спроби влади роз’єднати нас не увінчаються успіхом.