Меню

Уточнення за даними дослідження Центру Разумкова щодо ступені захисту Меджлісом інтересів кримських татар

04 Березня 2013
Уточнення за даними дослідження Центру Разумкова щодо ступені захисту Меджлісом інтересів кримських татар

Враховуючи поширення в ЗМІ неповних даних про рівень довіри до Меджлісу кримськотатарського народу, з посиланням на дослідження Центру Разумкова, недержавний аналітичний Центр Разумкова акцентував увагу осіб, які некоректно цитують дані дослідження на формулюванні питання, де йдеться не про рівень довіри, а «Наскільки Меджліс захищає інтереси кримськотатарського народу?» і підготовленої таблиці дослідження.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв переконаний, що перекручення даних дослідження Центру Разумкова – це свідома маніпуляція по двом головним пунктам дослідження. «Зокрема, глава РМ АРК Анатолій Могильов навмисно не зрозумів формулювання поставленого питання, де йдеться не про рівень довіри, а про захист Меджлісом прав кримськотатарського народу і безпосередньо результати опитування. Тим самим, приводячи некоректні дані, Могильов вводить в оману суспільство», – вважає М.Джемілєв.

Глава Меджлісу нагадав, що згідно з даними опитування того ж Центру Разумкова, рівень довіри населення Криму до РМ АРК і ВР АРК не перевищив і 8%.

В свою чергу, в Центрі Разумкова звернули увагу на необхідність коректного використання даних соціологічних досліджень, зокрема, точного відтворення запитань і наведення всіх варіантів відповідей на них.

З метою повного відновлення даних дослідження, нижче наводимо розшифровку опитування.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 21 лютого по 14 березня 2011 року в АР Крим і Севастополі. Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Так, згідно поставленого питання, з 100% опитаного населення Криму 42,4% жителів Криму відповіли на запитання Центру Разумкова, що Меджліс захищає інтереси кримськотатарського народу в повній мірі; 20,1% – відповіли – в певній мірі захищає, 4,6% – вважають, що майже не захищає і 3,4% відповіли, що Меджліс зовсім не захищає. Вагалися відповісти 29,6%.

Окрему статистику на своєму сайті Центр Разумкова привів за опитуванням на аналогічне питання серед кримськотатарського населення.

Згідно з дослідженням, 25% кримських татар вважають, що Меджліс захищає інтереси народу в повній мірі, 39,7% – певною мірою, 11,4 – відповіли, що майже не захищає і 7,1% – вважають, що Меджліс зовсім не захищає. Не змогли відповісти на поставлене питання 16,8% опитаних кримських татар.

З повними даними соціологічного опитування можна також ознайомитися в журналі «Національна безпека і оборона» № 4-5, 2011.

Нагадаємо, в лютому 2013 року Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов, коментуючи заяву Голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва щодо активного процесу звільнення за політичною ознакою кримських татар, озвучив, що згідно з дослідженнями Центру Разумкова рівень довіри кримських татар до Меджлісу не перевищує 25%.